Začnite vyhľadávať

hore

Frankfurt

Mesto peňazí, biznisu a kontrastov  

Frankfurt, Frankfurt… čo vám ako prvé napadne, keď sa povie Frankfurt? Frankfurtské párky či Frankfurtská polievka? Nám jednoznačne frankfurtské letisko, ktoré patrí medzi najväčšie v Európe. Je to taktiež mesto plné bánk a 5. najväčšie mesto Nemecka. Ale! Frankfurt nad Mohanom ponúka turistom množstvo kontrastov. Je len na vás, v akom svetle sa budete na toto mesto pozerať.  

Prvý dojem môže byť prekvapivý. Na rušných uliciach mesta uvidíte predovšetkým ponáhľajúce sa  pánske obleky a dámske biznis kostýmy, ktoré sa predierajú davom ľudí. Táto európska finančná veľmoc nie je, našťastie, len o bankách.  

Kus histórie nájdete v centre mesta – Römerberg, ktoré je srdcom starého Frankfurtu. Je navštevované pre svoje jedinečné historické domčeky. Tie boli počas druhej svetovej vojny zbombardované a dnes na námestí stoja ich napodobeniny. Najkrajšou je radnica Altes Rathaus, ktorá je vernou replikou pôvodnej budovy. Historické centrum na vás bude pôsobiť rozprávkovo. 

V meste tiež nájdete aj obľúbenú nákupnú ulicu Zeil, ktorá je rajom nákupných maniačok. Must see atrakciou je jednoznačne Eschenheimská veža. Pri pohľade na ňu budete čakať, kedy Rapunzel spustí z okna svoje dlhé vlasy. 47 metrov vysoká veža bola postavená v 14. storočí a je tou najzachovalejšou pamiatkou zo starých mestských hradieb.  

Vo Frankfurte nevynechajte ani múzeá, kde ich je skutočne požehnane. Nachádzajú sa tu Städelsches Kunstinstitut und Städtische Galerie, ktoré ponúkajú kompletný prehľad európskych dejín umenia od 14. storočia. Zbierka obsahuje približne 3 tisíc obrazov, viac než 4 tisíc fotografií či 10 tisíc kresieb a grafík. Pokochať sa môžete umením Sandra Botticelliho, Rembrandta, Claude Moneta či Pabla Picassa.  

Toto múzeum však nie je jediné, ktoré vám vo Frankfurte ponúkne umelecké využitie. Ak ste hladní po umení, navštívte Frankfurtské múzeum moderného umenia (MMK Museum für Moderne Kunst Frankfurt). Považuje sa za jednu z najdôležitejších galérií moderného umenia v Európe a zahŕňa približne 5 tisíc diel napríklad od Andyho Warhola, Roya Lichtensteina či Francisa Bacona.  

Ak ste už nasýtili svoje umelecké chúťky, je čas prejsť sa do Prírodovedeckého múzea, ktoré patrí medzi druhé najväčšie svojho druhu v Nemecku. Nájdete tu ukážky týkajúce sa biodiverzity našej planéty či vývoja organizmov. Najväčším ťahúňom sú jednoznačne skelety veľkých dinosaurov.  

Vedeli ste, že vo Frankfurte nájdete aj dom, v ktorom žil a tvoril Johann Wolfgang von Goethe? Jeho rodinný dom, kde sa v roku 1749 narodil a žil do roku 1765 ukazuje, ako žila vo vtedajšej dobe dobre situovaná rodina. Vedľa rodinného domu sa, ako inak, nachádza Goetheho múzeum.  

Ak prejdete mesto, odporúčame vám vydať sa na hrad Eltz, ktorý je od Frankfurtu vzdialený približne 2 hodiny cesty autom. Hrad vyzerá ako z Disneyovky, takže minimálne budete mať super fotky! Cestou nezabudnite navštíviť aj visutý most Geierlay, ktorý je dlhý 360 metrov.  

Vyberte sa na predĺžený víkend a dajte si city break v 5. najväčšom meste Nemecka.