Začnite vyhľadávať

hore

Omrzeli vás všedné výhľady? Vyrazte za dych vyrážajúcou krásou do tirolského Innsbrucku. 

Zimné dobrodružstvo, na ktoré nezabudnete

Ste milovníkom zimných športov? Innsbruck sa stane vaším najobľúbenejším miestom na zemi.  Či ste v lyžovaní začiatočník, pokročilý, alebo profesionál, v rakúskych Alpách nájdete zjazdovky, ktoré spravia z vášho lyžiarskeho výletu zážitok na celý život.  Toto mesto sa stalo 2x dejiskom Zimných Olympijských hier a prilákalo tak pozornosť všetkých športových nadšencov, či už v lyžovaní, snowboading,  bežkovaní či korčuľovaní.

Lyžiarske stredisko Glungezer

Len 12 km od Innsbrucku na vás čaká 22 km zjazdoviek, pričom najdlhšia z nich má až 10 km. Okrem lyžiarskych vlekov vás dopravia na vrchol aj expresné sedačky či kabínkové lanovky.

Medzi ďalšie obľúbené a dostupné lyžiarske strediská patrí Axamer – Lizum s 20 zjazdovkami so zjazdným terénom 40 km, Innsbruck Igls – Patscherkofel, Kühtai, Muttereralm či Rangger Köpfl – Oberperfuss. 

Špeciálnu pozornosť si zaslúži  lyžiarske stredisko Nordkette, ktorý je veľmi ľahko dostupné lanovkou priamo z centra mesta a ponúka ideálne podmienky na lyžovanie, túry či lezenie. Práve na tomto mieste nájdete jednu z najprudších svahov v Európe- Hafelekar Gully, so sklonom až 70 %.

Leto v Innsbrucku

Nebavia vás zimné športy? Vyberte si zo zoznamu zážitkových činností, ktoré ponúka mesto v lete – bicyklovanie, mountainbikovanie, paragliding či pešia turistika, všetky tieto aktivity nadobudnú v Tirolku úplne nový rozmer. Obľúbenými turistickými destináciami sú napríklad územie Alpenparku Karwendel alebo chodník Zirbenweg pri vrchu Patscherkofel.

Mesto Innsbruck ponúka okrem iného aj  svetoznáme historické pamiatky, ktoré stoja bok po boku s budovami postmodernej špičkovej architektúry. Ide o piate najväčšie mesto Rakúska a obľúbenú dovolenkovú destináciu turistov, no i všetkých milovníkov zimných športov. Ponúka všetko, čo by ste čakali od živého, moderného európskeho mesta.

Ak by ste si v Innsbrucku mali vybrať len jedno miesto, ktoré môžete navštíviť, mal by to byť jednoznačne výhľad Nordkette na najvyššom vrchole Innsbrucku, ktorý je súčasťou najväčšej rakúskej prírodnej rezervácie. Tento výlet bude vzrušujúcim a scénickým zážitkom bez ohľadu na počasie. Vyvezie vás tam lanovka a očarí vás veľkolepý 360-stupňový výhľad na celé mesto. Za návštevu stojí aj Alpenzoo Innsbruck-Tyrol, teda zoologická záhrada známa svojou zbierkou horských zvierat z alpských oblastí. Len 20 kilometrov východne od mesta Innsbruck sa nachádza Swarowski Crystal Worlds, múzeum a umelecká galéria svetoznámej spoločnosti Swarowski. Najznámejším prvkom z nej je fascinujúci Obrie, veľký upravený vodopád v podobe ľudskej hlavy, ktorej vyteká voda z úst.  Južne od Innsbrucku stúpa 746 metrov vysoký vrch známy ako Bergisel, ktorý sa preslávil zimnými športami. Jeho súčasťou je lyžiarsky skok Olympia spolu s ohromujúcou novou vežou postavenou v roku 2003, ktorá ponúka nádherný výhľad na mesto.

Innsbruck bol obľúbeným mestom cisára Maximiliána I., ktorý najviac prispel k jeho výstavbe. Jeho zásluhou môžeme obdivovať pamiatky ako Zlatá strecha (Goldenes Dachl), poznávaciu značku Innsbrucku spojenú s múzeom či jeho pomník v kostole v Innsbrucker Hofkirche. V tomto kostole, ktorý je lokálnymi obyvateľmi známy pod názvom “Schwarzmander Church”, sa nachádza 28 bronzových sôch v životnej veľkosti, ktoré predstavujú strážcov hrobky cisára. Zaujímavosťou je, že 8 z nich sú v skutočnosti ženy a cisárova hrobka je prázdna. Hneď vedľa sa nachádza Cisársky palác Hofburg s honosnými interiérmi známy aj z mnohých maliarskych portrétov, ktorého prehliadku vám rozhodne odporúčame. Staré mesto Innsbrucku vás očarí aj svojimi úzkymi, krútenými uličkami a vysokými domčekmi v neskorom gotickom štýle. Jednoznačne pri svojej návšteve nevynechajte ani vyše 51-metrovú Mestskú vežu a Ulicu Márie Terézie, ktorá sa pýši svojimi gotickými stavbami, luxusnými obchodíkmi i útulnými kaviarňami.

Innsbruck zároveň ponúka bohatý kultúrny a umelecký život, čo oslovuje aj mladých ľudí. Žije tu vyše 30 000 študentov, ktorí obľubujú rozmanitú umeleckú scénu na čele s operou Tiroler Landestheater a širokou škálou nočných klubov pod železničným viaduktom s plnými tanečnými parketmi. V tomto meste sa nudiť určite nikdy nebudete. Mesto sa navyše pravidelne stáva kulisou atraktívnych podujatí – od Tanečného leta (Tanzsommer Innsbruck) cez Innsbruck Festival (Innsbrucker Festwochen) až po Innsbruck Advent (Innsbrucker Advent). Na svoje si prídu i milovníci gastroturizmu, ktorí si môžu vybrať z pestrej škály reštaurácií, ktoré uspokoja množstvo rozmanitých chutí. Medzi najznámejšie dobroty tirolského kraja patria tzv. Speckknödel (slaninové knedle) a z dezertov je to Strauben, ktorý sa do slovenčiny dá preložiť ako volániky či lievikový koláč a je plnený lahodným džemom.

Ak si chcete Innsbruck užiť naplno, odporúčame vám zakúpiť si tzv. Innsbruck Card, vďaka ktorej získate prístup do 22 múzeí a turistických pamiatok, verejnú dopravu zdarma, jedenkrát použitie ľubovoľného výťahu alebo lanovky a množstvo ďalších výhod.

Nepremeškajte šancu toto kúzelné mesto navštíviť a preskúmať jeho krásy. Teraz len s jedným prestupom z Košíc s Austrian Airlines.

Letenky od 188 €