Začnite vyhľadávať

hore

Z Košíc do orientálnej rozprávky

Bohatá história, prenádherná príroda, milí a priateľskí ľudia a fantastické jedlo… aj tak sa dá popísať krajina tisíc a jednej noci.

 

ISTANBUL, KONSTANTINOPOL alebo aj CARIHRAD je najväčšie a kultúrne mesto Tureckej republiky. Ide o jedinú metropolou na svete, ktorá leží na dvoch svetadieloch – Európe a Ázii. Žije tu vyše 14 miliónov obyvateľov a už storočia si drží prvenstvo ako najväčšie európske mesto. Je to čarovná krajina, ktorá vás vtiahne do histórie a svojou atmosférou s nádychom orientu vás chytí za srdce.

Istanbul je multikultúrne mesto, kde sa snúbi minulosť s prítomnosťou. So svojou bohatou históriou, ktorá sa datuje od obdobia Konštantína Veľkého, láka turistov z rôznych kútov sveta. Nájdete tu krásne kostoly, ohurujúce historické mešity, synagógy, paláce, hrady, ale aj mosty spájajúce kontinenty. Korene všetkých týchto architektonických skvostov siahajú až do gréckej, byzantskej, osmanskej a janovskej doby. Objavte krásy chrámu – Hagia Sophia, ktorý sa považuje za majstrovské dielo byzantskej architektúry a patrí medzi najkrajšie stavby sveta. Až 900 rokov si držala prvenstvo ako najväčšia svetová katedrála. Pravý Istanbul objavíte aj  na mieste nazývanom Grand Bazaar. Ide o najväčší krytý bazár na svete, ktorý sa preslávil hlavne obchodom s kobercami, keramikou, látkami a šperkami. Je to raj pre každého milovníka nákupov. Súčasťou Grand Bazaaru je aj Spice Bazaar, kde objavíte korenia z celého sveta, čaje, kávy a nespočetné množstvo tureckých sladkostí.

Druhý Rím, ako bol v minulosti nazývaný Istanbul, má mnoho ďalších zaujímavostí, ktoré jednoducho musíte vidieť. Okrem honosných stavieb vás počas prechádzok mestom nadchne pohľad na ulice plné obchodov a trhov, kde nájdete všetko od výmyslu sveta.

Zaleťte si z Košíc do Istanbulu s jedným prestupom vo Varšave so spoločnosťou LOT.

Letenky od 239 €