Začnite vyhľadávať

hore

Johannesburg

Bájne mesto zlata a drahokamov

Južná Afrika ohromuje cestovateľov už roky. Jej nádherná príroda, systém a zaujímavé miesta presvedčia aj vás. Skúste si zaletieť na netradičné miesta nielen mimo Slovenska, ale aj mimo Európy.


Táto akcia na Exotiku s odletom z Košíc je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Aj napriek tomu, že Johannesburg nie je hlavné mesto Juhoafrickej republiky, je to jeho najväčšia metropola. S počtom obyvateľov, blížiacim sa k desi

atim miliónom, patrí zároveň k najväčším mestám celej Afriky. Mesto bolo postavené koncom 20. storočia. V danom období sa do mesta sťahovali hlavne zlatokopovia z celého sveta. Jozi, ako toto mesto volajú domáci, je obklopené mohutnými horami plnými nerastného bohatstva. Za letenky z Košíc do Johannesburgu však nemusíte utratiť žiadne bohatstvo, v akcii vás vyjdú lacnejšie ako kedykoľvek predtým!

Rozľahlá zelená oáza uprostred savanou posiatych hôr vás zaručene nebude nudiť!

Na rozdiel od ostatných miest Južnej Afriky nenájdete v tomto meste žiadny dominantný jazyk. Po anglicky sa ale dorozumiete takmer všade. Aj vďaka tomu sa Johannesburg pomaly, ale isto stáva ekonomickým dynamom afrického kontinentu.

Kvôli všadeprítomným stromom je mesto považované za jedno z najzelenších miest na svete. Preto pri kúpe akciových leteniek z Košíc neváhajte, v Johannesburgu sa určite neocitnete v žiadnej púšti. Jedno z najväčších lákadiel tejto juhoafrickej metropoly je jednoznačne múzeum komplikovanej histórie tohto štátu – múzeum Apartheidu. Svojím moderným vybavením uspokojí aj tých najnáročnejších návštevníkov. Spoznajte históriu vzostupu a pádu juhoafrickej tyranie, ktorú ukončil až v roku 1994 Nelson Mandela.

Za návštevu stojí aj Ústavný kopec, na ktorom sa nachádza jedna z najdôležitejších častí mozaiky africkej histórie – väzenie, v ktorom boli väznení Mandela alebo Gándhí. Po celej väznici vás s radosťou prevedú sprievodcovia každú hodinu.

Pre návštevníkov s deťmi určite odporúčame zoo, v ktorej sa nachádza vyše 320 druhov zvierat. Jej história siaha až do roku 1904. Zároveň je považovaná za jednu z najlepších zoo sveta v starostlivosti o zvieratá. Z Košíc do Juhoafrickej republiky to nebolo nikdy bližšie!

Pri vstupe občanov Slovenskej republiky na územie Juhoafrickej republiky (JAR) platí povinnosť vybaviť si platné víza na najbližšom veľvyslanectve JAR. Samozrejmosťou je aj pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate z JAR

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.