Začnite vyhľadávať

hore

Kapské mesto

Africké

Spoznajte mesto, ktoré bolo hlavnou zastávkou všetkých moreplavcov.


Táto akcia na Exotiku s odletom z Košíc je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Kapské Mesto je najkrajším a najvyhľadávanejším, najromantickejším a najnavštevovanejším mestom Južnej Afriky. Zaujímavé je nielen svojou bohatou históriou a vzrušujúcou súčasnosťou, ale aj krásnym morom a horami, ktoré ho obklopujú či architektonickým dedičstvom. Kapské Mesto je rajom pre milovníkov histórie, prírody aj vodných športov.

Zaleťte si do Afriky za tučniakmi! To nie je vtip, ale reálny plán vašej cesty z Košíc do Kapského Mesta.

Jednou z najznámejších prírodných pamiatok je Stolová hora alebo aj Table Mountain. Jednou z najkrajších miest v Kapskom Meste je jeho najznámejšia pláž, Boulders Beach, ktorá je známa svojou kolóniou afrických tučniakov.

Jednou z najobľúbenejších mestských nákupných zón je viktoriánsky komplex Victoria and Alfred Waterfront, kde sa okrem obchodov nachádza aj akvárium Two Oceans. Blízkosť starého prístavu láka turistov na pozorovanie a fotografovanie života v ňom.

Juhoafrická republika zaviedla vízovú povinnosť pre držiteľov cestovných pasov SR na vstup do krajiny. O vstupné vízum je potrebné požiadať osobne na najbližšom Veľvyslanectve Juhoafrickej republiky. Prihlasovacia povinnosť v Juhoafrickej republike nie je. Občania sú povinní preukázať sa pri vstupe na územie Juhoafrickej republiky platným potvrdením o očkovaní proti ochoreniu žltej zimnice.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za dobrodružstvom.