Začnite vyhľadávať

hore

Keňa

Snívate o safari? Zaleťte si za ním z Košíc a objavte divoko čarovnú Keňu 

Hujambo! Vitajte v Keni, ktorá má všetko – hory i more, zeleň i safari. A vy ju teraz môžete objaviť letom z Košíc. Prečo však víťazku World Travel Awards 2021 v safari destináciách navštíviť? Dôvody odhalíte nižšie. 

Žltý horizont, ohnivé slnko a nespútané pláne plné divých zvierat. Keňa má 50 národných parkov a rezervácií, a jej príroda je tak dostupná všetkým, ktorí vyrastali na Levom kráľovi a túžili jedného dňa zažiť pravú Afriku s miestnym sprievodcom, ktorý má safari v krvi. A nech sú žirafy, hrochy či slony akokoľvek fascinujúce, váš pohľad od nich dokážu odtrhnúť jedine pusté kamenisté vrchy ako Kilimandžáro a Keňa (áno, po nej je pomenovaná aj krajina). Možno sa teraz pýtate, ako je to s vodou. Keňa je však v tomto ohľade na prvej priečke rebríčka – má najväčšiu púštne jazero na svete, Turkana. Nájdete ho na sever od Východoafrickej priekopovej prepadliny, ktorá sa tiahne 6 500 kilometrov a vznikla pred vyše 25 miliónmi rokov. 

 Ak je vám z týchto informácií teplo, môžete sa schladiť v Indickom oceáne. Keňa s ním susedí na 536 kilometroch bielych pieskových pláží, ktoré obmýva tyrkysová morská voda. Medzi najobľúbenejšie miesta dovolenkárov patria pláže Diani, Bamburi a Nyali. 

Pre každého milovníka a milovníčku kávy máme dobrú správu – káva je najcennejším vývozným artiklom Kene. To o jej kvalite niečo hovorí, no nie? Určite si ju preto nenechajte ujsť, najlepšie s kúskom mandazi – tradičného sladkého koláčika, ktorý prekypuje chuťou kokosu a kardamómu a textúrou sa podobá šiške. Ak milujete skúšať miestne kuchyne, potom by ste si určite nemali nechať ujsť kenské národné jedlo nyama choma. Po kozom, kuracom či rybom mäse pomaly údenom nad horúcimi uhlíkmi sa na vašom tanieri len tak zapráši. Ak holdujete vegetariánskemu jedlu, v Keni nebudete hladovať – medzi najchutnejšie špeciality patria matoke – mix zelených banánov, paradajok, cibule a cesnaku, alebo ugali, ktorý sa konzumuje podobne ako náš chlieb. 

 A prečo navštíviť Keňu práve teraz? Kvôli akciovým letenkám, sezóne bez dažďov a úžasnému pocitu dobrodružstva, ktorý vo vás drieme. Kúpte si letenku už teraz začnite objavovať Afriku. Prajeme šťastný let alebo, ako by vám zaželali Keňania, “Kuwa na ndege salama!”