Začnite vyhľadávať

hore

Key West

Tisíce metrov prekrásnych pieskových pláží a slnečné počasie počas celého roka

Nielen to robí Floridu vyhľadávanou destináciou na oddych pre všetky vekové kategórie. Nechajte sa zlákať predstavou slnkom zaliateho mora, výbornou kuchyňou a príjemnou atmosférou teplých večerov.


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Key West, najjužnejší ostrov celých spojených štátov, patrí do súostrovia Florida Keys a leží len 145 km od Kuby. Je obklopený priezračným morom, ktoré tvorí oázu pokoja, poskytuje útočisko pred hektickým svetom práce. Skáčte, potápajte sa, plávajte! Tento ostrov nepozná pre vodné aktivity limit. Ak snívate o dni strávenom na mori, požičajte si loď a vyberte sa na toto vzrušujúce dobrodružstvo. Môžete sa zveriť aj do rúk profesionálov a využiť služby miestnych. Čaká na vás plávanie s delfínmi, šnorchlovanie na koralovom útese či potápanie.

Každý o ňom počul, mnohí videli fotografie, ale západ slnka nad Key West je niečo, čo jednoducho musíte zažiť.

Tento tropický ostrovný raj sa môže pochváliť výborným celoročným počasím, čo z neho robí vyhľadávanú destináciu nielen v lete, ale aj v zime. Vďaka slnečným lúčom, búrlivému vetru oceánu, pokojnej hladine mora a príjemným domácim obyvateľom, si môžete naplno užívať zaslúžený relax. Najvhodnejšia návšteva ostrova je v jari a v lete, keď je voda najteplejšia a dni najdlhšie.

Vždy podvečer sa stretávajú stovky ľudí, miestnych obyvateľov a návštevníkov, aby boli svedkami veľkolepého západu slnka. Krásne odtiene oranžovej, červenej, ružovej a žltej farby vám vyrazia dych!  Nielen milovníci kníh môžu navštíviť dom slávneho spisovateľa, či dať si pohárik dobrého rumu v jeho obľúbenom bare Sloppy Joe’s. Ten nájdete na vyhľadávanej ulici Duval Street – plnej obchodov so suvenírmi, reštauráciami či striptízovými barmi. Nekonečnú zábavu ponúka Mallory Square, námestie plné pouličných umelcov, komediantov, obchodníkov a hudby raggae.  Nechajte sa strhnúť pulzujúcim životom tohto ostrova!