Začnite vyhľadávať

hore

Vychutnajte si najšťastnejšiu krajinu na svete

Pomenovanie Benátky severu prischlo Kodani pre jej ostrovnú polohu. Dva ostrovy – Sjælland a Amager – vo východnej časti Dánska uchvacujú každoročne milióny turistov. Ku kultúre mesta nepochybne patrí aj známy rozprávkar Hans Christian Andersen, no mesto toho ponúka oveľa viac.

Malá morská víla z Andersenových rozprávok sa stala symbolom Kodane. Mesto, v ktorom sídli aj kráľovská rodina, má hneď niekoľko atrakcií, ktoré dodajú vášmu výletu nezabudnuteľné zážitky. Tie by nemali chýbať v plánovaných zastávkach žiadneho turistu. Začnime tými historickými. Kodaň sa hrdí písomnou zmienkou už z 11. storočia. Vďaka tomu patrí medzi najstaršie mestá Dánska. Malebná Kodaň svojou architektúrou prepožičiava svoje čaro severským krajinám a farebnosť prístavu Nyhavn potvrdzuje, že Dánsko je naozaj najšťastnejšou krajinou na svete. Milovníkom minulých čias by nemali ujsť najmä zámky. Amalienborg (s efektnou výmenou stráží kráľovskej rodiny), Charlottenborg, Christiansborg (v minulosti kráľovský palác a dnes sídlo parlamentu), Rosenborg či Frederiksborg. Ak by sa vám málilo, za pozornosť stojí aj pevnosť Kastellet zo 17. storočia.

Spoznajte hlavné mesto Dánska! Z Košíc do Kodane len s jedným prestupom.

Ak ste navštívili Kodaň a vynechali ste park Tivoli, akoby ste v Dánsku ani neboli. Jeden z najstarších lunaparkov na svete je takým Disneylandom severu a od svojho otvorenia v roku 1843 poskytuje hodiny a hodiny zábavy pre malých, ale aj veľkých dobrodruhov.

Návšteva žiadnej krajiny sa nezaobíde bez ochutnávky typického jedla. V Kodani je to smørrebrød a hoci názov je exotický, v skutočnosti ide o veľmi jednoduchý recept – sendvič na ražnom chlebe s nátierkami z rýb, mäsa či avokáda a s oblohou navyše. Obyvatelia Kodane majú zrejme veľmi radi aj hotdogy (alebo pølen), pretože stánky s týmto streetfoodom nájdete doslova na každom rohu. Po dobrom jedle vám odporúčame oddych, ideálne pri plavbe výletnou loďou po kanáloch Kodane. Za 45 minút uvidíte miesta a stavby, ktoré sú pre Kodaň najikonickejšie. Lode vyrážajú z farebného prístavu Nyhavn, ale zastávok po meste majú niekoľko. Najväčšie dánske mesto láka na idylickú európsku atmosféru s neopakovateľným urbánnym charakterom, ktorá vám vytvorí radostný trip. Nechajte sa aj vy ukolísať príjemnou plavbou po tomto severskom meste. Benátky severu čakajú len na vás.

Letenky od 189 €