Začnite vyhľadávať

hore

Kolín nad Rýnom

Srdce Európy

Krajina piva, klobás, futbalu, luxusných automobilov, ale predovšetkým jedna z najmocnejších krajín na svete a kolíska mnohých vplyvných osobností… také je Nemecko a jeho hlavné mesto kultúry – Kolín (Cologne)

Zaleťte si z Košíc do Nemecka! Kolín nad Rýnom, štvrté najväčšie mesto Nemecka a súčasne najstaršie nemecké veľkomesto otvorilo svoje brány aj pre východné Slovensko a vy ho môžete spoznať vďaka priamým letom z Letiska Košice na letisko Kolín/Bonn. Táto vyše miliónová metropola pôsobí veľmi priateľsky, moderne a zároveň tu cítiť ducha histórie. Zrejme tomu tak bolo aj v minulosti, pretože taliansky básnik Francesco Petrarca o Kolíne kedysi napísal: „Je to úžasné mesto, plné dôstojných mužov a okúzľujúcich žien.“

Prežite predĺžený víkend v Kolíne. Pravidelné odlety (štvrtok a nedela) a od novembra (piatok a pondelok).

Ak hľadáte miesto, ktoré je považované za mekku nemeckej kultúry vaše kroky by mali smerovať na juhozápad Nemecka, do nádherného veľkomesta – Kolín nad Rýnom. Neustále čulý umelecký život vám zaistí, že odtiaľ odídete so skvelými zážitkami. Objavíte tu viac ako tridsať múzeí a stovky galérii. Aj keď sa Kolín prezentuje skôr ako mesto kultúry a umenia, súčasná doba ho ovplyvnila a nájdete tu veľa skvelých miest na trávenie voľného času a dlhých večerov s priateľmi.

Najväčším lákadlom a symbolom mesta je Kolínska katedrála. Ide o pamiatku preslávenú po celom svete a patrí medzi nanavštevovanejšie budovy v Nemecku. Ďalším skvelým lákadlom je jedinečné a jedno z najväčších múzeí tohto druhu na svete – Kolínske múzeum čokolády. Kolín myslí aj na pohodu a relax všetkých svojich obyvateľov a návštevníkov, preto vybudoval jeden najvzácnejší park v Európe, Park Brühl alebo ideálne kde stráviť krásne chvíle s rodinou a priateľmi.

Kolín nad Rýnom nie je len nádherným mestom, ale aj skvelou európskou križovatkou, kedy vaša cesta nemusí končiť v Kolíne. Holandsko, Belgicko, Luxembursko či iné časti Nemecka sú len na skok z letiska Coln/Bonn. Zaleťte si tam priamo z letiska Košice!

Z Košíc je teraz dostupné aj Nemecko! Priamym letom z Košíc do Kolína za fantastické ceny na palube Wizz air.