Začnite vyhľadávať

hore

Korfu

Oddych bohov na Korfu

Pozrite si jeden z prvých ostrovov Grécka


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Ak vás extrémne tropické horúčavy vždy od dovolenky skôr odradili, Korfu je pre vás ideálnou destináciou. Počas hlavnej turistickej sezóny sú teploty na hranici 27 až 29 °C. Korfu je z viacerých strán otvoreným ostrovom bez vyšších kopcov po jeho okraji, ktorý vždy ochladia severné vetry. More pritom dosahuje teplotu príjemných 25 °C a počas spánku obvykle nemusíte zapínať ani klimatizáciu. Teplé more bez tropických teplôt, menej rušné pláže na západe s jemným štrkom a pieskom sú vhodné aj pre starších alebo deti. Celý ostrov navyše pôsobí ako jedno menšie mesto a deti tak zvládnu aj niekoľko výletov za deň. Dĺžka ostrova je len okolo 60 km. S tým ráta aj miestny cestovný ruch. Na prieskum mesta si môžete prenajať horské, cestné alebo elektrické bicykle. Služba je lacná a dostupná. Stačí si vybrať vhodný bicykel, zaplatiť pri automate a užite si jedinečný výlet ostrovom.

Pre zamilované páry je lákavá najmä najkrajšia pláž ostrova Glyfada.

Nachádza sa 2 km od dediny Pelekas. Jemný piesok, krásne sfarbená obloha pri západe Slnka a pokoj priľahlého šumu mora už spríjemnil chvíle mnohým zaľúbeným.

Po nasadnutí na bicykle sa máte na čo tešiť. Korfu je bohatým ostrovom s architektúrou, pamiatkami a atrakciami, ktoré vašu dovolenku zaplnia programom na každý deň. K najznámejším pamiatkám patrí palác Achilleon ‒ letné sídlo rakúskej cisárovnej Alžbety Bavorskej, známej ako Sisi. Z mesta Korfu sa stačí vydať na 10 km túru k dedinke Gastouri na juhozápade ostrova. Cisárske záhrady, dobový nábytok, obrazy a kúsky zo šatníka cisárovnej tu ostali v pôvodnej podobe.

Máte radi hory? Ste na správnom mieste. Korfu je všestranným ostrovom, ktorý okrem pláží ponúka aj miesta pre horských turistov. Severovýchodnú časť krajiny tvorí hora Pantokrator s najvyšším bodom s hodnotou 906 m. n. m. Na samom vrchole hory nájdete výhľad na celý ostrov doplnený zvonením zvonov jedného z miestnych kláštorov.

Po bohatom programe na bicykloch, pri mori a na horách si doprajte gastronomický oddych s tradičným jedlom. Úžasná vôňa chutnej prímorskej kuchyne vás bude lákať už počas celého dňa. Mäso, ryby, ale aj typicky grécka kuchyňa v podobe olivového oleja, zeleniny a syrov. Obzvlášť chutným je miestny med a ovčí jogurt. Ak však chcete skutočnú exotiku, skúste sofrito ‒ teľacie mäso varené na víne s cesnakom a bielym korením alebo pastitsadu ‒ kuracie alebo teľacie mäso s čerstvými paradajkami, škoricou, vínom, cibuľou a rôznym korením. Obe jedlá dostanete s cestovinami alebo zeleninou.

Patríte ku gurmánom? Skúste ešte numbulo (šunka s bravčovej panenky), burduni (saláma z bravčovej krvi, pečene, cibule a korenia), bourdeto (rybacia polievka s pikantnou omáčkou, paprikou, cibuľou, soľou a extra panenským olivovým olejom), bianco (rôzne druhy rýb s vínom, citrónovou šťavou, cesnakom a octom) alebo savuri (vyprážané ryby s cesnakovou omáčkou, rozmarínom, octom a hrozienkami).  Grécko je v chuti rovnako rozmanité ako v histórii a kultúre. Spoznávať môžete všetko od krásnych a netradičných miest, kláštorov, pláží, hôr až po exotické jedlá a nádherné výhľady.  Leťte z Košíc na ostrov plný chutných experimentov.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za dobrodružstvom.