Korfu

Oddych bohov na Korfu

Pozrite si jeden z prvých ostrovov Grécka

Ak vás extrémne tropické horúčavy vždy od dovolenky skôr odradili, Korfu je pre vás ideálnou destináciou. Počas hlavnej turistickej sezóny sú teploty na hranici 27 až 29 °C. Korfu je z viacerých strán otvoreným ostrovom bez vyšších kopcov po jeho okraji, ktorý vždy ochladia severné vetry. More pritom dosahuje teplotu príjemných 25 °C a počas spánku obvykle nemusíte zapínať ani klimatizáciu.Teplé more bez tropických teplôt, menej rušné pláže na západe s jemným štrkom a pieskom sú vhodné aj pre starších alebo deti. Celý ostrov navyše pôsobí ako jedno menšie mesto a deti tak zvládnu aj niekoľko výletov za deň. Dĺžka ostrova je len okolo 60 km. S tým ráta aj miestny cestovný ruch. Na prieskum mesta si môžete prenajať horské, cestné alebo elektrické bicykle. Služba je lacná a dostupná. Stačí si vybrať vhodný bicykel, zaplatiť pri automate a užite si jedinečný výlet ostrovom.

Pre zamilované páry je lákavá najmä najkrajšia pláž ostrova Glyfada.

Nachádza sa 2 km od dediny Pelekas. Jemný piesok, krásne sfarbená obloha pri západe Slnka a pokoj priľahlého šumu mora už spríjemnil chvíle mnohým zaľúbeným.

Po nasadnutí na bicykle sa máte na čo tešiť. Korfu je bohatým ostrovom s architektúrou, pamiatkami a atrakciami, ktoré vašu dovolenku zaplnia programom na každý deň. K najznámejším pamiatkám patrí palác Achilleon ‒ letné sídlo rakúskej cisárovnej Alžbety Bavorskej, známej ako Sisi. Z mesta Korfu sa stačí vydať na 10 km túru k dedinke Gastouri na juhozápade ostrova. Cisárske záhrady, dobový nábytok, obrazy a kúsky zo šatníka cisárovnej tu ostali v pôvodnej podobe.

Máte radi hory? Ste na správnom mieste. Korfu je všestranným ostrovom, ktorý okrem pláží ponúka aj miesta pre horských turistov. Severovýchodnú časť krajiny tvorí hora Pantokrator s najvyšším bodom s hodnotou 906 m. n. m. Na samom vrchole hory nájdete výhľad na celý ostrov doplnený zvonením zvonov jedného z miestnych kláštorov.

Po bohatom programe na bicykloch, pri mori a na horách si doprajte gastronomický oddych s tradičným jedlom. Úžasná vôňa chutnej prímorskej kuchyne vás bude lákať už počas celého dňa. Mäso, ryby, ale aj typicky grécka kuchyňa v podobe olivového oleja, zeleniny a syrov. Obzvlášť chutným je miestny med a ovčí jogurt. Ak však chcete skutočnú exotiku, skúste sofrito ‒ teľacie mäso varené na víne s cesnakom a bielym korením alebo pastitsadu ‒ kuracie alebo teľacie mäso s čerstvými paradajkami, škoricou, vínom, cibuľou a rôznym korením. Obe jedlá dostanete s cestovinami alebo zeleninou.


Patríte ku gurmánom? Skúste ešte numbulo (šunka s bravčovej panenky), burduni (saláma z bravčovej krvi, pečene, cibule a korenia), bourdeto (rybacia polievka s pikantnou omáčkou, paprikou, cibuľou, soľou a extra panenským olivovým olejom), bianco (rôzne druhy rýb s vínom, citrónovou šťavou, cesnakom a octom) alebo savuri (vyprážané ryby s cesnakovou omáčkou, rozmarínom, octom a hrozienkami). Grécko je v chuti rovnako rozmanité ako v histórii a kultúre. Spoznávať môžete všetko od krásnych a netradičných miest, kláštorov, pláží, hôr až po exotické jedlá a nádherné výhľady. Leťte z Košíc na ostrov plný chutných experimentov.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za dobrodružstvom.
Letenky na Korfu
od 235,- €
var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;