Začnite vyhľadávať

hore

Kuala Lumpur

Objavte multikultúrnu Malajziu

Kuala Lumpur, hlavné mesto Malajzie, je veľkomesto v každom slova zmysle. Ohúria vás architektonické skvosty, jedinečná atmosféra mesta, a rovnako tak aj nočný život.


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


 

Akonáhle vkročíte do Kuala Lumpur, budete tu chcieť stráviť minimálne týždeň. Je to mesto, ktoré ponúka obrovské možnosti ako pre cestovateľov, tak aj pre dobrodruhov alebo gurmánov. Bohatosť miestnej kuchyne, atmosféra mesta, možnosti nakupovania a výnimočné stavby vás úplne pohltia.

Bohatosť miestnej kuchyne, atmosféra mesta, možnosti nakupovania, ale aj výnimočné architektonické skvosty vás úplne pohltia.

Čo by ste si v Kuala Lumpur nemali nechať ujsť? Povinnou zastávkou sú Petronas Twin Towers. Dvojičky, ktoré svojou výškou 452 metrov patria medzi najvyššie budovy sveta. Ako turista sa môžete dostať až na 40. poschodie, na Sky Bridge, odkiaľ získate neuveriteľný výhľad z vtáčej perspektívy na celé mesto. V komplexe dvojičiek sa rovnako nachádza aj jedno z najobľúbenejších nákupných centier v Kuala Lumpur, ktoré ponúka obrovský výber pre každého nadšenca „shoppingovania“. Nezabudnite ani na čínsku štvrť plnú dobrého jedla a lacných nákupov, a rovnako tak neprehliadnite ani časť mesta nazývanú Malá India.

Kuala Lumpur je veľkomesto, v ktorom kontrasty až neprirodzene bijú do očí. Nachádza sa tu veľa zaujímavých miest, ktoré sa nenachádzajú úplne v centre, ale stoja za vašu návštevu. Jaskyne Batu (Batu Caves) sú jaskynným komplexom v blízkosti Kuala Lumpur. Sú jedným z najpopulárnejších hinduistických svätýň mimo Indie. Tieto vápencové jaskyne sú staré asi 400 miliónov rokov. Jaskynný komplex stúpa do výšky 100 metrov nad zemou a pozostáva z troch veľkých jaskýň a niekoľkých menších. Návštevníci musia vystúpať 272 schodov, aby sa dostali k najväčšej z jaskýň, chrámovej jaskyni (Temple Cave). Jaskyne sú plné svätýň, sôch a malieb. Pred vstupom do jaskýň sa nachádza socha Murgana, ktorá je so svojou výškou 42,7 metra najvyššou na svete.

Aj svet ako Malajzia, kde sa spája japonská, čínska a indická kultúra, je teraz dostupný aj pre vás. Vďaka Turkish Airlines máte aj ďaleké krajiny na dosah ruky. Len jeden prestup v Istanbule a ste tam! Dostali ste chuť na originálnu Áziu? Skvelá správa na záver – aj keď ide o naozaj exotickú destináciu, do Malajzie víza nepotrebujete! (pri pobyte kratšom ako 90 dní).
Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za dobrodružstvom.