Začnite vyhľadávať

hore

Na Cypre sa leto v auguste nekončí  

300 slnečných dní v roku – toto chcete! Keď priletíte do Larnaky – do gréckej časti Cypru – poviete si, „tu som správne”. Platí sa eurom, za hovory platíte rovnaké ceny a internet, ako doma na Slovensku. K tomu slnko, nekonečné pláže, drinky, výborné jedlo a turistické atrakcie, ktoré musíte vidieť a zažiť.  

Niet divu, že Cyprus sa stal posledné roky obľúbenou destináciou. Ponúka nové nepoznané miesta, nádherné čisté more, výborné služby a k tomu ešte pridá kultúru a vzácne pamiatky.  

Larnaka patrí medzi najstaršie mestá na ostrove. Vznikla už v 13. storočí p.n.l., preto nájdete historické pamiatky na každom kroku. Chrám sv. Lazara je najznámejším chrámom v Larnake. Je to aj tým, že sa v ňom nachádza hrobka sv. Lazara – ak poznáte aspoň trošku Bibliu, príbeh o Lazarovi ste už určite počuli. Tento kostol vás naozaj ohromí svojím veľkolepým ikonostasom a zaujímavou atmosférou.

Nevynechajte v Larnake archeologické múzeum, aquadukt Kamares, tureckú pevnosť alebo Pieridovu zbierku, ktorá je mimochodom najbohatšou súkromnou archeologickou kolekciou na tomto ostrove. 

Ak pricestujete do Larnaky medzi jeseňou a jarou, naskytne sa vám výnimočný pohľad na Soľné jazero. Počas horúcich letných mesiacov sa jeho voda vyparí a sem tam v ňom uvidíte pár malých jazierok či biele stopy po soli. Keď sa na jeseň v jazere opäť objaví voda, vrátia sa aj kŕdle plameniakov, ktoré tam nájdu vhodné podmienky. Vtedy sa jazero stáva najobľúbenejším a najfotografovanejším miestom v Larnake. 

Medzi atrakcie, ktoré musíte vidieť, patrí aj historická pevnosť. Tá mala chrániť prístav a vstup do mesta pred nepriateľmi. Od 19. storočia ju využívali ako väznicu. Po veľkej rekonštrukcii v nej nakoniec otvorili historické múzeum, v ktorom nájdete vzácnosti či archeologické vykopávky z tejto oblasti.  

Ak ste typ turistu, ktorý hľadá niečo netradičné, možno aj adrenalínové, v Larnake ste na správnom mieste. Vrak lode Zonebia je jedným z najznámejších miest pre potápanie sa na svete. Táto loď sa potopila počas svojej prvej plavby a leží v 42 metrovej hĺbke. Ešte stále však môžete vidieť nielen zvyšky lode, ale aj jej náklad. The Times ju zaradil medzi desať najlepších miest na potápanie.  

V Larnake objavíte aj najkrajšiu nočnú oblohu. Neveríte? Kition Planetarium & Observatory v Larnake je vedecké centrum, ktoré ponúka verejné akcie. Vyberte sa objavovať vesmír.  

Ak ste sa už aj potápali aj pozerali ste na hviezdy, vyskúšajte keramiku! Keramická dielňa Emira Pottery ponúka nielen možnosť pozrieť sa na ich hotové produkty, ale taktiež vám umelci ukážu techniky výroby a podelia sa s vami o svoje dlhoročné skúsenosti. Zabudnite na magnetky a svojím blízkym prineste originálne suveníry práve z tohto obchodíku.  

Dovolenka nie je len aktivitách, ale predovšetkým o oddychu.  Máte šťastie, pretože v Larnake sa nachádza niekoľko výborných pláží. Yiannades beach ponúka raj pre dovolenkárov – oddychovačov. Krásny jemný piesok a dokonale čistá voda. Na pláži nechýbajú ani sprchy a toalety. Užívajte si cyperské slnko, more a scenérie, ktoré sú jedinečné.  

Objavujte krásy tohto jedinečného ostrova. Z Košíc sa môžete do cyperskej Larnaky dostať len jedným prestupom. Tak hor sa do sveta!  

Letenky od 231 €