Začnite vyhľadávať

hore

Londýn Stansted

Letenky od 15 €

Z Košíc na “čaj o piatej” priamo do Londýna

História, architektúra, nákupy, oddych, futbal, nočný život…. čokoľvek. Hlavné mesto Anglicka a Spojeného kráľovstva patrí medzi najnavštevovanejšie miesta na svete, ktoré dokáže ohúriť každého.

Na každé miesto, ktoré chcete v Londýne navštíviť, pripadajú minimálne ďalšie tri, ktoré sa pri prechádzke či ceste autobusom vynoria zo spleti budov, ulíc, a koľají, a prilákajú vás svojou majestátnosťou. Londýn je spolu s New Yorkom, Parížom a Tokiom najdôležitejším mestom na svete. Nachádza sa v ňom množstvo inštitúcií a kultúrnych ustanovizní, ktoré písali dejiny nielen Spojeného kráľovstva, ale aj celého sveta. Divadlá, koncertné siene, paláce, parky… čím dlhšie budete Londýn spoznávať, tým viac sa vám odvďačí. Vďaka letisku Košice sa teraz viete dostať do Londýna na letisko Stansted za fantastické ceny s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Ryanair.

Obzrieť si túto krásavicu ležiacu na rieke Temža prichádzajú každoročne milióny turistov z rôznych kútov sveta.

 

 

Jednou z najväčších ikon Londýna je Tower Bridge, rozprávkový most, ktorý stojí už vyše 120 rokov a svojím zdvíhacím mechanizmom ohuruje vo dne i v noci. Na pár krokov od neho sú v útrobách pevnosti Tower of London schované kráľovské korunovačné klenoty. Buckinghamský palác je vyhľadávaný hlavne kvôli kráľovskej rodine, no ohúria aj strážci paláca a majestátny Pamätník kráľovnej Viktórie. Od neho máte slávny Big Ben s parlamentom iba na dosah – stačí sa prejsť Parkom sv. Jamesa a pred vami sa vynorí azda najslávnejšia veža na svete.

Londýn je aj snom každého milovníka literatúry, filmov a počítačových hier. Kto z nás by nechcel navštíviť slávny byt B221 na Baker Street, v ktorom Sherlock Holmes s doktorom Watsonom vyriešili aj tie najzamotanejšie prípady, Nástupište 9 a ¾, z ktorého odchádzal Rokfortský expres, Katedrálu sv. Pavla, na ktorú sme sa v Assassin’s Creed bez problémov vyšplhali, alebo Múzeum Madame Tussauds, kde sa s nami hviezdy filmového plátna, hudobníci, umelci, politici, a dokonca aj členovia kráľovskej rodiny ochotne (a bez zbytočných rečí) odfotia.

Vďaka leteckej linke, prevádzkovanej spoločnosťou Ryanair, budete mať od apríla nádherný Londýn a celé juhovýchodné Anglicko ešte dostupnejšie. Nové letecké spojenie vám umožní spoznať nielen samotné mesto, ale aj využiť príležitosť, ako sa dostať na svetové akcie, koncerty či festivaly.

 

Londýn a jeho magickú atmosféru (nielen kvôli Harrymu Potterovi) môžete teraz zažiť aj vy! Zaleťte si z Košíc do Londýna – veď letenky teraz nájdete za fantastické ceny. Môžete si ich zakúpiť už aj priamo na stránke spoločnosti Ryanair. Po vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie bude možné do Anglicka cestovať s občianskym preukazom do konca roka 2020. Od 1. januára 2021 budete opäť potrebovať pas. Je však možné, že britská vláda svoje rozhodnutie ešte zmení, preto odporúčame priebežne skontrolovať stránku Ministerstva zahraničných vecí SR.

Navštívte Londýn, ktorý sa vám za vašu zvedavosť odvďačí ďalšími a ďalšími atrakciami, a zamilujte sa do kráľa medzi svetovými metropolami!

Letenky od 15 €