Začnite vyhľadávať

hore

Los Angeles

Mesto anjelov s továrňou na sny

Hollywoodske hviezdy, prepych, lesk a sláva láka LA alebo mesto anjelov každoročne milióny ľudí, ktorí túžia zažiariť a splniť si sny.

Na juhozápade USA, v štáte Kalifornia sa rozprestiera prístavné mesto Los Angeles, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie turistické mestá Ameriky. Takzvané mesto anjelov ponúka svojim návštevníkom viac ako iné mestá. Los Angeles je najväčšie mesto v štáte Kalifornia, druhé najväčšie mesto USA a súčasne hlavné mesto filmového priemyslu a mekka umelcov – od hercov, cez producentov, spisovateľov, tanečníkov až po hudobníkov, ktorých poznáte len z filmov či internetu. Preto je veľká pravdepodobnosť, že aj vy niekoho slávneho stretnete alebo zahliadnete na druhej strane ulice.

“LA” je hlavné mesto filmového priemyslu a mekka umelcov.

Los Angeles je dôležité centrum kultúry, vedy, technológie, medzinárodného obchodu a vzdelania. Navyše, mesto vedie vo výrobe populárnej zábavy, čo sa týka filmov, televízie a reprodukovanej hudby. Je významnou dopravnou križovatkou, finančným a komerčným centrom Ameriky a nachádza sa tu množstvo múzeí a observatórií.

Najznámejšia časť LA je určite továreň na sny, menom Hollywood. Práve tu sídli jedna z kalifornských lahôdok – Universal Studios – zábavný park, kde nájdete scény z najznámejších filmov, a ak budete mať šťastie budete si môcť pozrieť aj live prevedenie niektorých scén. Deti do troch rokov majú vstup zadarmo.

Väčšina spomedzi všetkých atrakcií v Los Angeles sa prirodzene týka filmového priemyslu. Po celom štáte nájdete roztrúsených niekoľko múzeí venovaných práve tomuto umeniu.

Ďalšou zo svetovo známych atrakcií tohto mesta, je neodmysliteľne Disneyland. Svet, v ktorom sa svet rozprávok stáva skutočným. Sieť parkov Disneyland sa nachádza po celom svete. No práve tento, ktorý sídli v štáte Anaheim, bol úplne prvý.

Vysokej koncentrácii celebrít sú prispôsobené aj všetky služby. Vďaka tomu je Los Angeles kulinárskym rajom pre každého gurmána. Nájdete tu totiž stovky špecializovaných reštaurácií s gastronómiou celého sveta. V LA si každý cestovateľ, turista či dobrodruh nájde to svoje.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za dobrodružstvom.