Začnite vyhľadávať

hore

Madagaskar

Krajina čarovných baobabov a lemurov, ktorej vládol Slovák

Zaleťte si z Košíc na jedno z najkrajších miest sveta, ktoré aj dnes ohuruje vedcov či dobrodruhov! Objavte malebný ostrov v Tichom oceáne, ktorý je prezývaný aj Noemova archa. Prečo? Vycestujte na Madagaskar a zistite to sami!


Táto akcia na Exotiku s odletom z Košíc je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Ostrovný štát ležiaci pri východnom pobreží Afriky je naozajstným svetovým unikátom. Je štvrtý najväčší ostrov na svete a od svojho odtrhnutia od Afriky je stále v pohybe. Kedysi nezávislé kráľovstvo, neskôr francúzska kolónia a dnes parlamentná republika. Madagaskar prekvapuje návštevníkov svojou podmanivou prírodou, bohatou kultúrou a lahodnou gastronómiou každý deň. Objavte jeho krásy aj vy! Madagaskar je teraz letecky dostupný už aj z Košíc len s jedným prestupom.

Zaleťte si z Košíc na Madagaskar a nechajte sa vtiahnuť do exotickej rozprávky.

Hlavné mesto Antananarivo, kam priletíte, je veľmi živé a plné histórie. Aj tu nájdete nádherné stavby a uličky, ktoré vás prevedú celými dejinami tohto ostrova. Dlhá izolácia ostrova spôsobila to, že sa tu vyskytuje jedinečná fauna a flóra. Madagaskar je predovšetkým známy lemurmi, ktorých je na ostrove viac než päťdesiat druhov. Z rastlinnej ríše sú pre Madagaskar typické baobaby, ktoré sú známe nielen z príbehov Malého princa. Ohromujúce stromy s hladkým a širokým kmeňom, ktoré akoby namiesto koruny mali korene, sú jedným z hlavných lákadiel mnohých cestovateľov. Sú fascinujúce nielen pre svoj vzhľad, ale aj svoj význam pre krajinu a ľudí.

Najväčší klenot Madagaskaru sú národné parky. Každý park je iný. V niektorom je prales, zatiaľ čo iný sa pýši skalnými útvarmi. Takmer v každom národnom parku žije iný druh lemurov. Výhodou je, že sa nemusíte obávať nebezpečných alebo jedovatých tvorov, pretože tu žiadne nežijú. Ak sa rozhodnete pre návštevu niektorého z národných parkov, zožeňte si sprievodcu, ten vám ukáže to, čo by ste voľným okom len ťažko zazreli. Národný park Isalo, vám bude pripomínať Jurský park, dažďový prales na východ od hlavného mesta, Andasibe – Mantadia, je plný lemúrov, najmenší park Anja je najprístupnejší a zoberie vám cca len 2 hodiny, národný park Tsingy vás zase ohromí nádherami prírody, pri ktorých si budete klásť otázku, či ste stále na zemi.

Madagaskar je známy nielen svojou faunou a flórou. Pre Slovákov je známy predovšetkým kvôli dávnemu kráľovi tohto ostrova, rodákovi zo Slovenska, Móricovi Beňovskému. Známy dobrodruh sa do Madagaskaru zaľúbil natoľko, že po spriatelení s domorodcami sa stal ich kráľom. Na ostrove žil niekoľko rokov, kde aj zomrel. Jeho hrob je však do dnešných dní neznámy. Ulicu Mórica Beňovského však nájdete ľahko, podľa pamätnej tabule, ktorú mu dali vyrobiť Slováci.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.