Začnite vyhľadávať

hore

Madrid

Divoké mesto s tradíciou

Španielská metropola alebo “El Capital”, ako ju nazývajú domáci, je mesto s vlastnou unikátnou identitou, ktorú nenájdete v žiadnom inom meste. Nočný život v spojení s vysokou kultúrou a históriou tvorí skutočne nenahraditeľnú kombináciu.


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


 

Opálenie do bronzova, mohutné, dychberúce pamiatky a býčie zápasy. Dôvodov, ktoré vás presvedčia o tom, prečo by ste si mali zaletieť z Košíc do Madridu, je neúrekom. Hlavným mestom Španielska je práve slnečný Madrid, ktorý patrí medzi najnavštevovanejšie mestá na svete. Patríte medzi futbalových fanúšikov? Nechajte sa uniesť hrou jedným z najlepších a najvýznamnejších futbalových klubov sveta, Realu Madrid, na štadióne Santiago Bernabéu.

Objavte čaro Madridu, ktorý vám zabezpečí nezabudnuteľné zážitky. Z Košíc do Madridu je to s Ryanairom len na skok.

Zastaviť sa však môžete aj v svetoznámom múzeu Prado, ktoré v sebe skrýva zbierku unikátnych majstrovských diel od renomovaných autorov ako Botticelli alebo Tiziano. Pokiaľ chcete skočiť na kávu s kráľovskou rodinou, najväčší kráľovský palác Európy, Palacio Real de Madrid, s 3418-timi izbami je istotne to najvhodnejšie miesto.

Pre načerpanie energie môžete využiť “pľúca” Madridu, park Parque del Retiro, s bohatou architektonickou výzdobou. Cestou do tejto prírodnej oázy vás svojou krásou jednoznačne očarí brána Puerta de Alcalá, ktorá hrdo stráži najvýznamnejšiú madridskú tepnu Alcalá a uprostred parku objavíte unikátny sklenený palác – Palacio de Cristal del Retiro. Ulica Gran Vía, je hlavná obchodná alej Madridu, ktorá dennodenne prekypuje životom. Nájdete na nej množstvo luxusných hotelov a najznámejšie butiky sveta. Určite nenechajte bez povšimnutia aj najvychýrenejšie reštaurácie, v ktorých bude o váš gastronomický zážitok náležite postarané. Ďalším rajom pre milovníkov nielen skvelého jedla, ale aj pitia je trh Mercado San Miguel, ktorý sa nachádza len pár krokov od hlavného námestia Madridu.

Ak túžite spoznať umenie a kultúru Madridu, zájdite do skvelého Teatro Lope de Vega, v ktorom hrajú známe muzikály z Broadwayu. Námestie Puerta de Sol, tzv. “Slnečná brána”, sa zaslúžene pýši titulom “Srdce Madridu”. Z tohto miesta môžete spoznávať denný i legendárny nočný život miestnych, ktorí vás určite radi oboznámia s diskotékami ako Joy a Independence, či s malými lokálnymi barmi, kde si môžete vychutnať populárnu sangriu, pivo, tapas alebo tradičnú iberskú šunku.

Jedinečné zážitky ako z filmu sú teraz dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Letecky z Košíc do Madridu môžete cestovať za najprijateľnejšie ceny vôbec! Dôvody na návštevu Madridu sme vám dali, teraz už len stačí si kúpiť akciové letenky a vybrať sa na výlet.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.