Začnite vyhľadávať

hore

Trblietavé pláže i monumentálne pamiatky. Spoznajte mnohotvárnu Malorku letecky z Košíc

“Ten väčší” ostrov obklopený šumom Stredozemného mora ponúka skvosty, ktoré ulahodia ľudskému oku, pokožke i chuťovým pohárikom. A to zďaleka nie iba v hlavnom meste Palma de Mallorca, ale aj v blízkych či vzdialených dedinkách, na rozsiahlych plážach či pri jednom z 13 majákov.

Malorka má až 300 slnečných dní v roku. Z Košíc si ich užijete len s jedným prestupom.

Mallorca je ostrov, ktorý počas storočí svojej existencie priťahoval armády, hollywoodske hviezdy i slávnych spisovateľov. Veď kto by sa nechcel kochať uličkami hlavného mesta v tieni katedrály La Seu? Toto cirkevné dielo stojí na mieste bývalej mešity a svoju ruku k nemu priložil aj geniálny Gaudí. Ak vaša umelecká duša prahne po čarokrásnych uličkách a útulných budovách, mestečká Deia, Valldemossa, Mura či Esporles by ste na svojich potulkách nemali vynechať. Každé má svoju pridanú hodnotu – niektoré rýdzo čisté pobrežie, iné vidiecky nádych, a ďalšie dary z miestnych vinohradov.

Medzi mestečkami a osadami i v nich sa môžete pokojne prepravovať aj na dvoch kolesách – Malorčania milujú bicyklovanie, a tak máte požičovne k dispozícii na každom kroku. A možno stretnete aj tímy, ktoré sa chystajú na slávne Tour de France – rôznorodý terén ostrova je ideálny na poctivý cyklistický tréning. Ak sa vám pevnina zunuje, v prístavoch si môžete prenajať čln alebo loď, vyskúšať si potápanie, windsurfing či wakeboarding.

A, práve naopak, ak nemáte pevniny nikdy dosť, nemali by ste opomenúť pohorie Serra de Tramuntana, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. V turistických centrách vám miestni ochotne poradia, ktoré z kopcov sa vám za námahu odmenia tými najkrajšími výhľadmi.

Vyberte z 262 pláží tohto temperamentného ostrova a zaleťte si do pestrej Malorky už dnes z Košíc s Austrian Airlines. Iba s jedným prestupom.

Letenky od 139 €