Začnite vyhľadávať

hore

Manchester

Kolíska futbalu a raj nákupných maniakov

Severozápadná metropola Anglicka, Manchester, je teraz z Košíc dostupná len s jedným krátkym, 50 minútovým prestupom v Düsseldorfe. Či už na výlet, za rodinou alebo za prácou, nová linka z Košíc do Düsseldorfu a následne do Manchestra je pre vás tým najlepším a najrýchlejším riešením.


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Manchester je nádherné veľkomesto s bohatou históriou, v ktorej významnú úlohu zohrala priemyselná revolúcia, ktorá na konci 18. storočia zmenila pôvodné malé obchodné mesto na významné priemyselné centrum. V súčasnosti je Manchester centrom umenia, mediálneho priemyslu, vysokoškolského vzdelania a obchodu. Vo svete je predovšetkým známy vďaka futbalovým klubom Manchester United a Manchester City a kriketovým klubom Lancashire County Cricket.

Manchester je jednoducho mesto pre každého. Zaleťte si tam z letiska Košice a presvedčte sa sami!

Okrem futbalu sú jedným z hlavných lákadiel mesta aj jeho pamiatky. Samotné centrum mesta je na zozname pamiatok UNESCO. Dnes sa v meste prelína nezameniteľná atmosféra viktoriánskeho šarmu a moderného veľkomesta. Medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie atrakcie mesta patrí manchesterská katedrála, ktorá je zároveň jedna z najkrajších katedrál v celom Anglicku. K ďalším atraktívnym pamiatkam patrí radnica, synagóga, väzenie Strangeways Prison alebo najväčšia čínska štvrť v Anglicku.

Manchester je okrem iného aj hlavným nákupným centrom severného Anglicka. Nájdete tu obchodný dom Trafford Centre, ktorý je doslova rajom pre všetkých nákupných maniakov a radí sa medzi najväčšie nákupné centrá nielen vo Veľkej Británii, ale aj v Európe. Návštevou Piccadilly Gardens tiež nič nepokazíte. Ide o nádherný zelený park nachádzajúci sa v samotnom srdci Manchestera a každému poskytne miesto na oddychu.

Pre milovníkov zlatého moku a jedla máme dobré správy. V Manchestri sa rovnako ako v Mníchove koná veľký pivný festival, kde sa k pivu podávajú pečené klobásy bratwurst, bavorský schnitzel alebo známy nemecký praclík.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.