Začnite vyhľadávať

hore

Manila (Filipíny)

Krajina najkrajších ryžových polí

Filipíny, štát tisíc ostrovov, kaskádových ryžových terás a rôznofarebných jeepneys. Božské pláže a výborné podmienky na potápanie robia z tejto krajiny ideálne miesto na vašu dovolenku.


Táto akcia na Exotiku s odletom z Košíc je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Po prílete z Košíc do Manily, hlavného mesta Filipín, vás ihneď pohltí všadeprítomný chaos a ruch. Akonáhle však vkročíte do srdca tejto krajiny, nebudete chcieť odísť. Filipínska gastronómia, ktorá sa skladá najmä z mäsa, ryže a čerstvej zeleniny, pripomína našu európsku kuchyňu, no prekvapí vás svojou nízkou cenou a exotickým nádychom. Aj keď sa samotné mesto nemôže chváliť žiadnymi krásnymi plážami, jeho nočný život, kultúra a história tento nedostatok plnohodnotne nahradia.

Lákajú vás Filipíny? Zaleťte si tam aj vy, a to lietecky z Košíc len s jedným prestupom.

Ak hľadáte nové chute, odporúčame skúsiť miestne gurmánske špeciality tamilok, chutný morský mäkkýš či balut, varené kačacie embryo. Manila ponúka na výber množstvo klasických reštaurácií, pre turistov je však zaujímavá najmä carinderia, čo je malá lokálna jedáleň s miestnou kuchyňou. V carinderii nájdete jedlo vystavené za skleneným výkladom, takže výber jedla nebude lotéria.

Hlavné mesto Manila ponúka historické, rovnako aj kultúrne vyžitie. Prehliadnite Intramuros, historické jadro mesta a najstaršiu štvrť Manily. Za zmienku stojí aj známa čínska štvrť Binondo, ktorá sa hmýri typickými červenými lampiónmi, zlatými mačkami, šikmými strieškami a nepotrebnosťami všetkých druhov. Pri honbe za zábavou odporúčame navštíviť tematický lunapark Manila Ocean park, kde si môžete vyskúšať kŕmenie tučniakov priamo z ruky alebo sa prejsť cez sklenený tunel obklopený morskými živočíchmi.

Filipíny patria už niekoľko rokov medzi najkrajšie krajiny na svete. Aby ste tie najkrajšie miesta Filipín videli a zažili, musíte opustiť ich hlavné mesto. Veľmi výhodné sú letenky z Manily na ostrov Palawan, ktorý si titul najkrajšie miesto na svete právom zaslúži. Pri návšteve tejto malebnej krajiny si určite nenechajte ujsť ani prehliadku ryžových terás či dobrodružnú jazdu na streche pestrofarebného jeepney (najpopulárnejší dopravný prostriedok na Filipínach a jeden zo symbolov miestnej kultúry).