Začnite vyhľadávať

hore

Perla Floridy

Amerika, nový svet či zem nekonečných možností. Zaleťte si na miesta, ktoré poznáte len z filmov či seriálov. Tie najkrajšie kúty Ameriky sú teraz dostupné aj z Košíc! Nepremeškajte vašu šancu na nové zážitky.

Jedno z najvyhľadávanejších letovísk USA sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu na juhovýchode Floridy. Miami, mesto krásnych ľudí, kde celoročne svieti slnko a zábava nekončí ani po západe slnka. Nachádzajú sa tu najlepšie kluby sveta, kde si každý milovník hudby a tanca nájde to svoje. Ľudia sem chodia za oddychom aj za vzrušením, zažiť malú Latinskú Ameriku, stretnúť kultúru z rôznych kútov sveta, vidieť nevídané pouličné umenie alebo sa nadýchať tropického vzduchu a vyvaliť sa na nekonečných plážach s bielym pieskom.

Miami je miesto, kde sa sny stávajú skutočnosťou. Letecky na Miami teraz už aj z Košíc!

South Beach, “hlavné mesto” Miami Beach, je miesto, kde si môže užívať úplne každý. Scéna South Beach má veľmi ďaleko od stereotypu. Nájdeš tu surferov jazdiacich na vlnách tyrkysového oceánu, modelky pózujúce po zlatistom piesku, ale aj ľudí na kolieskových korčuliach brázdiacich Ocean Drive.

Zlatú éru architektúry môžete zažiť vďaka Art Deco budovám na South Beach. Nájdete tu hotely, ktoré vyrástli v období 20-tych rokov, keď do dizajnérskeho sveta prišiel divadelný štýl stavieb.

Calle Ocho (8. ulica) a jeho okolie je ukážkou amerického sna, za ktorým išlo tisíce Kubáncov, ktorí začali prúdiť do Miami po tom, ako Fidel Castro prišiel k moci v roku 1959. Nájdete tu repliky reštaurácií a obchodov, ktoré vyzerajú presne tak, ako originály doma na Kube.

Z Miami sa odporúča precestovať nielen južnú Floridu – močariská Everglades, južný cíp Key West, Ft. Lauderdale, West Palm Beach a magické mestečko zábavných parkov Orlando, ale aj nádherné západné mestá ako Ft. Myers, Naples, St. Petersburg a Tampa, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Pre občanov Slovenskej republiky je vstup na pôdu Spojených štátov amerických bezvízový do 90 dní (pre občanov Slovenskej republiky, držiteľov biometrických pasov na turistické, súkromné a obchodné cesty. Pred cestou je potrebná elektronická registrácia). Zaleťte si z letiska Košice na Miami, amerického raja, ktoré je teraz dostupné z Košíc len s jedným prestupom. Amerika nebola nikdy tak dostupná ako teraz! Lietajte a spoznávajte celý svet.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za dobrodružstvom.

Letenky od 649 €