Mníchov

Metropola Bavorska

Príchodom novej leteckej spoločnosti Eurowings sa od októbra 2018 rozšíri ponuka letiska Košice o dve nové priame linky do Nemecka. Jednou z nich je priama linka z Košíc do Mníchova, mesta umenia, klobás, futbalu a piva.

Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.

Tretie najväčšie mesto v Nemecku, Mníchov, je veľmi dôležité hospodárske, dopravné a kultúrne centrum Európy. Je najjužnejšou nemeckou metropolou, cez ktorú preteká rieka Isar. Môže sa pochváliť svojou noblesnou architektúrou a širokou ponukou kultúrnych akcií. Jeho skvelá poloha dovoľuje okrem samotného spoznávania Mníchova navštíviť aj jeho susedné štáty - Rakúsko, Švajčiarsko či Taliansko, západné Česko, potúlať sa v bavorských a rakúskych Alpách alebo si skočiť zohriať sa na Balkán.

Zaleťte si z Košíc do Nemecka z letiska Košice! Od októbra 2018 2x týždenne (piatok, nedeľa) na krídlach Eurowings.

Mníchov je akási zmes kultúr, nájdete tu množstvo múzeí, bohatú umeleckú scénu, ale aj skvelú ponuku atrakcií či živelný nočný život. Folklór a tradície v Mníchove cítiť viac ako kdekoľvek inde v Nemecku. Ochutnajte kúsok z Nemecka, vyberte sa do Mníchova a neoľutujete! Venujte svoj čas na prehliadku historickým centrom Mníchova, kde objavíte nádherné budovy Novej aj Starej radnice a samozrejme, najväčšiu mníchovskú pýchu a symbol, katedrálu Frauenkirche. Ak patríte medzi milovníkov histórie, v Mníchove sa nudiť nebudete, nájdete tu totiž vyše 50 múzeí.

Mníchov je okrem iného známy aj svojou vychýrenou bavorskou kuchyňou. Zaleťte si z Košíc napríklad na typicky nemecký obed do Mníchova a oživte si svoj jedálniček.

Ďalším z hlavných lákadiel Mníchova je s určitosťou centrála automobilky BMW spojená s múzeom tejto legendárnej značky. Tu si každý milovník automobilov a nemeckej kvality príde na svoje.

 


Tou najžiadanejšou udalosťou v Mníchove je nespochybniteľne Októberfest. Svetovo uznávaný a najviac napodobňovaný festival na svete má v samotnom srdci Nemecka svoje rodisko a každoročne na svoje chuťovky láka turistov z celého sveta. Tisícky litrov vypitého piva, zábava, skvelé jedlo a neopakovateľná bavorská atmosféra. Vďaka novej linke, ktorá sa oficiálne spustí v októbri 2018 si môžete tento festival vychutnať na vlastné chuťové bunky. Objavujte krásy tohto sveta! Mníchov sa stane jednou z destinácií, kam si viete zaletieť rýchlo a pohodlne z letiska Košice. Dajte mu šancu! Letenky z Košíc do Mníchova už v predaji.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.
var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;