Mníchov

Metropola Bavorska

Mníchov - mesto umenia, klobás, futbalu a piva.

Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.

Tretie najväčšie mesto v Nemecku, Mníchov, je veľmi dôležité hospodárske, dopravné a kultúrne centrum Európy. Je najjužnejšou nemeckou metropolou, cez ktorú preteká rieka Isar. Môže sa pochváliť svojou noblesnou architektúrou a širokou ponukou kultúrnych akcií. Jeho skvelá poloha dovoľuje okrem samotného spoznávania Mníchova navštíviť aj jeho susedné štáty - Rakúsko, Švajčiarsko či Taliansko, západné Česko, potúlať sa v bavorských a rakúskych Alpách alebo si skočiť zohriať sa na Balkán.

Zaleťte si do Nemecka s leteckou spoločnosťou Austrian.

Mníchov je akási zmes kultúr, nájdete tu množstvo múzeí, bohatú umeleckú scénu, ale aj skvelú ponuku atrakcií či živelný nočný život. Folklór a tradície v Mníchove cítiť viac ako kdekoľvek inde v Nemecku. Ochutnajte kúsok z Nemecka, vyberte sa do Mníchova a neoľutujete! Venujte svoj čas na prehliadku historickým centrom Mníchova, kde objavíte nádherné budovy Novej aj Starej radnice a samozrejme, najväčšiu mníchovskú pýchu a symbol, katedrálu Frauenkirche. Ak patríte medzi milovníkov histórie, v Mníchove sa nudiť nebudete, nájdete tu totiž vyše 50 múzeí.

Mníchov je okrem iného známy aj svojou vychýrenou bavorskou kuchyňou. Zaleťte si z Košíc napríklad na typicky nemecký obed do Mníchova a oživte si svoj jedálniček.

Ďalším z hlavných lákadiel Mníchova je s určitosťou centrála automobilky BMW spojená s múzeom tejto legendárnej značky. Tu si každý milovník automobilov a nemeckej kvality príde na svoje.

 


Tou najžiadanejšou udalosťou v Mníchove je nespochybniteľne Októberfest. Svetovo uznávaný a najviac napodobňovaný festival na svete má v samotnom srdci Nemecka svoje rodisko a každoročne na svoje chuťovky láka turistov z celého sveta. Tisícky litrov vypitého piva, zábava, skvelé jedlo a neopakovateľná bavorská atmosféra. Vďaka novej linke, ktorá sa oficiálne spustí v októbri 2018 si môžete tento festival vychutnať na vlastné chuťové bunky. Objavujte krásy tohto sveta!

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.