Začnite vyhľadávať

hore

Moskva

Ruská kráľovná, ktorá ukrýva mnoho príbehov

Najväčší štát sveta jednoducho musí mať v ponuke nekonečne veľa zaujímavých miest, ktoré treba navštíviť. Jedným z nich je hlavné a zároveň najväčšie mesto Európy – Moskva, ktorá je súčasne politickým, kultúrnym, ekonomickým a hospodárskym centrom Ruska.


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Letisko Košice sa poslednú dobu stáva stále atraktívnejšie, a to vďaka širokej ponuke letov do destinácií, kam si viete zaletieť s jedným krátkym prestupom. Možnosť letieť z Košíc do Moskvy preto musí byť samozrejmá. Dnešná Moskva je veľkomestom s neurčitým množstvom obyvateľov. Údaje o počte obyvateľov sa pohybujú okolo 14 miliónov. Faktom však ostáva, že Moskva je nielen najväčším, ale aj najdrahším mestom v Európe! Moskovčania sú buď bohatí alebo chudobní, stredná vrstva neexistuje! S týmto faktom sa jednoducho musíte zmieriť aj vy. Ale nemusíte sa však báť. Ako všade, tak aj tu sa dá nájsť ubytovanie či reštaurácie, ktoré sú cenovo prijateľné.

Aj keď sa smerom na východ väčšina z nás veľmi nepozerá, nájdeme tam pokušenia, ktoré nás lákajú podľahnúť. Navštívte Moskvu! Stačí len jeden prestup vo Varšave a ste tam.

Mesto si jednoducho žije svojím vlastným životom plným protikladov.

Pred návštevou Moskvy sa pripravte na to, že aj keď patríte medzi native speakerov, tu vám angličtina moc nepomôže. Všade kam sa pozriete AZBUKA: názvy ulíc, názvy obchodov či menu v reštauráciách. Latinku budete hľadať ťažko. Taktiež zabudnite na to, že sa s angličtinou dohovoríte v taxíkoch, reštauráciách alebo v hoteloch. Oprášte si základy ruštiny alebo si naštudujte zopár základných fráz, nakoľko Rusi sú na svoj “svetový” jazyk príliš hrdí. Nechceme vás však odradiť a aj neznalosť azbuky bude mať svoje plusy, užijete si kopec zábavy. 🙂
V historickom centre Moskvy sa nachádza Moskovský Kremeľ, Chrám zosnutia Presvätej Bohorodičky (Uspenskij sobor), Archanjelský chrám, Chrám Zvestovania (Moskva), Červené námestie, Chrám Vasilija Blaženého, Chrám Ikony Matky Božej Kazanskej, Katedrála Zjavenia Pána, Chrám uloženia rúcha Svätej Bohorodičky, Chrám dvanástich apoštolov, Zvonica Ivana Veľkého, Chrám Krista Spasiteľa, Kostol svätého Ľudovíta (katolícky) a mnoho iných pamiatok.
Aj dnes je Červené námestie stredom ruského vesmíru. Či sa už rozhodnete pre prechádzku alebo navštívite všetky zaujímavosti na námestí, neoľutujete. Červené námestie je a dlho ešte bude svetovým skvostom. K unikátom mesta patrí Novodievčí kláštor, Veľké divadlo, Štátna Tretiakovská galéria, Múzeum Alexandra Sergejeviča Puškina, Kolomenskoje a televízna veža Ostankino.

Po pristáti na letisku Šeremetjevo sa do Moskvy dostanete vlakom, ktorý premáva v oboch smeroch od šiestej ráno do pol jednej v noci. Jazda trvá 35 minút a vlak vás prepraví na Bieloruskú železničnú stanicu, metro stanica Bieloruskaja. Moskva je známa svojimi okúľujúcimi stanicami metra, ktoré sú doslova umeleckými dielami. Dlhé eskalátory pod 60° klesaním a neskutočné množstvo očných kontaktov s oproti idúcimi cestujúcimi vás možno presvedčí na celodenný výlet po útrobách moskovského metra. Nezabudnite, že občania SR majú do Ruskej Federácie vízovú povinnosť.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.