Začnite vyhľadávať

hore

Muscat

Orientálna rozprávka v Ománe

Spojené arabské emiráty, to nie je len Dubaj. Spoznajte Muscat!


Táto akcia na Exotiku s odletom z Košíc je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Navštívte hlavné mesto Ománu a súčasne sídlo sultána, Muscat. Návštevou Muscatu iste nebudete sklamaní, lebo je to jedno z najkrajších miest sveta. Mesto ponúka mnoho možností relaxácie, nachádzajú sa tu jemne piesočnaté pláže, palmy či kryštálové more. Mesto vás nesklame ani v oblasti poznávacieho turizmu. Z pamiatok tu návštevníci môžu obdivovať hindské chrámy Shiva a Krishnae, kresťanský kostol svätého Petra a Pavla, mešitu Ali, Novú mešitu alebo palác sultána Abuse. Zaujímavé sú rovnako tri pevnosti strážiace mesto.

Vďaka všestrannosti je Muscat ideálnym miestom pre vašu jedinečnú dovolenku v “rozprávke”.

Dodnes môžete obdivovať zastaralý obchodný prístav, ktorý na vás dýchne svojou starobylosťou a ľahko sa prenesiete do časov, kedy sa tu naloďovali ušľachtilé arabské kone spolu s voňavou živicou či hodvábom, aby sa oproti tomu z Indie doviezlo aromatické korenie.

Pre občanov Slovenska platí pri cestovaní do Spojených Arabských Emirátov na maximálne 90 dní bezvízový styk. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov od vstupu do krajiny, osoba nesmie mať z minulosti zákaz vstupu do SAE a v cestovnom pase nesmie byť záznam o vstupe do štátu Izrael.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.