Začnite vyhľadávať

hore

New York

New York – veľké jablko, v ktorom sa plnia sny

Na svete je málo miest, ktoré vo vás už svojím názvom vyvolajú zasnený pocit túžby preskúmať ich najtajnejšie zákutia a nechať sa strhnúť ich pulzujúcim životom. Taký je New York – mesto, ktoré nikdy nespí.

Či už sa rozhodnete navštíviť ho v čase, keď sú majestátne mrakodrapy zahalené v snehu alebo v letnom čase, keď cez koruny stromov v Central Parku páli horúce slnko, jedno je isté. Rozhodne nenechá spať ani vás. New York je najväčšie mesto Ameriky a život v ňom je naozaj veľmi rýchly. Taký rýchly, že nezáleží na tom, aký dlhý výlet si do tohto mesta naplánujete, zďaleka to nebude postačovať na to, aby ste preskúmali všetky jeho dominanty. Avšak prečo sa nevrátiť opäť?

Leťte objavovať krásy toho krásneho mesta a zažite výlet svojho života.

Brooklyn Bridge – klenot americkej histórie 
Zrejme vás neprekvapí, že Brooklynský most, ktorý je mimochodom jedným z najstarších mostov USA, pozná takmer každý. Tento symbol New Yorskej panorámy ste predsa mali možnosť vidieť toľkokrát vo vašom obľúbenom americkom filme či seriáli. Spája dve časti mesta – Manhattan a Brooklyn, a je to azda najpopulárnejšia turistická atrakcia pre nadšencov fotografovania. Vôbec nezáleží na tom, v ktorej časti dňa sa ho rozhodnete navštíviť. Výhľad, ktorý sa vám naskytne bude úchvatný. Brooklynský most je totiž nádherný a majestátny.

Socha slobody – dáma New Yorku
Už samotný pohľad na symbol slobody a nádeje vo vás vyvolá pocit voľnosti a vzrušenia. Táto monumentálna socha ženy, ktorá v ľavej ruke drží dosku s dátumom dňa deklarácie nezávislosti USA a pri ktorej nohách ležia rozťaté putá, symbolizujúce zrušenie otrokárstva, je vysoká 46 metrov. A to nie je všetko. Vedeli ste, že jej jemná zelenkavá farba nie je pôvodná? V minulosti mala medenú farbu, avšak vplyvom oxidácie sa zmenila. Návštevu Sochy slobody by ste si určite mali zapísať na váš zoznam atrakcií!

Times Square – najznámejšia križovatka v New Yorku
Presvetlené, bzučiace a vždy plné, no aj napriek tomu nezabudnuteľné. Také je najpopulárnejšie námestie New Yorku – Times Square, ktoré by malo tvoriť ďalšiu zastávku vášho výletu. Pretože práve na tomto mieste, kde pulzuje energia z nekonečného davu ľudí zistíte, prečo sa New York nazýva mestom, ktoré nikdy nespí.

The Empire State Building 
Najvyššia budova mesta vám ponúkne New York z vtáčej perspektívy, ale dajte si pozor. Je možné, že sa budete cítiť veľmi maličkí. Má totiž 102 poschodí a kedysi bola najvyššou budovou sveta. Čo poviete? Zastávka pri tomto symbole New Yorku by stála za to!

Rockefeller Center 
Aj vám sa v pamäti hneď objavil Kevin zo Sám doma pred nádherným vianočným stromčekom v centre New Yorku? Ste na správnej adrese. Ak sa rozhodnete pre návštevu tohto miesta počas Vianoc, môžete sa korčuľovať na obrovskom klzisku pred touto národnou historickou pamiatkou. Tisíce malých svetielok na vianočnom stromčeku každý rok rozžiaria jej námestie a vám sa na malú chvíľu môže zdať, že šťastné a veselé môžu byť predsa len šťastnejšie a veselšie.

Central Park – Och, Central Park!
Najkrajší je v jeseni! Vtedy sa tento najnavštevovanejší park na svete premení na farebný kaleidoskop. Jeho padajúce listy, škrípajúce pod nohami, vás očaria a vy sa budete cítiť ako v rozprávke. Nadýchnite sa vône New Yorku a oddýchnite si na lavičke pri dobrej káve alebo si vychutnajte americký burger s hranolčekmi.

Tak teda. Či už sa rozhodnete pre dychberúci výhľad z mrakodrapu, prechádzku po moste, pri ktorom zaručene budete počuť tlkot srdca o čosi hlasnejšie alebo sa ponoríte do víru pulzujúceho námestia, pripravte sa. New York si nepodmaníte. Zato vy mu budete patriť navždy.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za dobrodružstvom.