Začnite vyhľadávať

hore

Okúste francúzsky šarm v meste na Azúrovom pobreží

Modrasté odtiene priezračných vôd morských zátok sú lákavým zážitkom pre všetky romantické duše so srdciami dobrodruhov

 

Malé mesto na juhu krajiny pôsobí z diaľky nenápadne, no je druhým najnavštevovanejším mestom Francúzska. Určite za to môže aj jeho unikátna poloha ‒ hraničí s Talianskom a dokonca je len pár hodín cesty aj od veľkolepého Paríža a Monackého kniežatstva. Toto mesto s azúrovým pobrežím a charakteristickou eleganciou je známe palmovými alejami a pieskovými plážami s nádhernou farbou mora.

Ak dávate prednosť hradom, jeden sa týči aj nad týmto francúzskym klenotom. Z hradných siení Colline du Chateau cítite autentickú stredovekú atmosféru francúzskeho kráľovstva. V priebehu pár minút sa tak ocitnete v koži odvážnych rytierov a krásnych princezien.

Nice však nielen len o plážach a potápaní. Typické úzke uličky dýchajú dominantnou francúzskou esenciou na každom kroku. Typickou arómou Francúzska nemusí byť len zvodný parfém. Prímorský vzduch sa tu vo vzájomnej súhre premiešava s vôňou čerstvo upečeného pečiva. Stačí si už len domyslieť výber dobrých francúzskych vín a zrejúcich syrov či morských plodov, čerstvých rýb a kvetov z mnohých trhov.

Po dostatočnom nasýtení sa nočnými prechádzkami ulíc Starého mesta si pre vás Nice pripravilo mnoho historických a kultúrnych pamiatok. Medzi tie najznámejšie patrí Matisse Musseum a Picasso Museum. Ak však chcete vidieť Nice naozaj ako na plátne jedného zo slávnych maliarov, najlepšieho si ho užijete zo zámockého kopca. Zbadáte námestie Place Rossetti s veľkou fontánou a impozantnou katedrálou Sainte-Réparate ‒ pohľad, bez ktorého Nice neopustí žiaden turista.

Pre každého nadšenca umenia je ako stvorený hotel Negresco, v ktorom akoby zastal čas. Jeho starobylé múry imponujú nesmrteľnosť francúzskeho mestečka a turistov vyživujú autenticitou mesta Nice. V tomto hoteli svojho času čerpali inšpiráciu napríklad speváci Beatles alebo zakladateľ kubizmu Pablo Picasso. Ak by ste popri obdivovaní hotela dostali chuť na chutnú zmrzlinu, ste na správnom mieste. V Glacier Fenocchio máte na výber až zo 70 príchutí tejto ľadovej pochúťky.

Reštaurácie, vinárne, kaviarne, bufety a bary. Do Nice sa chodí preto, aby ste si oddýchli a ochutnali všetko z domáceho prostredia. Na každom kroku stretnete nielen miesta oddychu a chutí, ale aj maliarov, ktorí vám vyhotovia karikatúry alebo pouličných hudobníkov vlniacich sa v rytme typických jazzových tónov. V Nice sa navyše každoročne koná aj svetoznámy Nice Jazz Festival. Hudbou to len začína ‒ výstavy moderného umenia, múzeá a galérie sa denne hemžia turistami i miestnymi, ktorí obdivujú európsku a svetovú tvorbu. Parky, námestia, promenády alebo nekonečné bulváre s obchodíkmi od výmyslu sveta.Táto ideálna lokalita v sebe spája more Azúrového pobrežia a prívetivé uličky s bohatou kultúrou a históriou. Tunajší prístav by tiež nemal chýbať vo vašom výletnom denníku. Dnes už v ňom kotvia len súkromné jachty a menšie lode miestnych rybárov, ale občas do prístavu zavíta aj jedna z majestátnych plachetníc Stredozemného mora.  Najkrajšia prímorská lokalita na svete láka na krásu mesta a pokoj pláží. Galérie a múzeá potešia umelecké duše a romantikov, ktorí sa chcú vydať po stopách známych umelcov. Nice je teda ideálnym oddychom pre všetkých prieskumníkov a plážových povaľačov v jednom.

Letenky od 172 €