Začnite vyhľadávať

hore

Nice

Okúste francúzsky šarm v meste na Azúrovom pobreží

Modrasté odtiene priezračných vôd morských zátok sú lákavým zážitkom pre všetky romantické duše so srdciami dobrodruhov


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Malé mesto na juhu krajiny pôsobí z diaľky nenápadne, no je druhým najnavštevovanejším mestom Francúzska. Určite za to môže aj jeho unikátna poloha ‒ hraničí s Talianskom a dokonca je len pár hodín cesty aj od veľkolepého Paríža a Monackého kniežatstva. Toto mesto s azúrovým pobrežím a charakteristickou eleganciou je známe palmovými alejami a pieskovými plážami s nádhernou farbou mora.

Ak dávate prednosť hradom, jeden sa týči aj nad týmto francúzskym klenotom. Z hradných siení Colline du Chateau cítite autentickú stredovekú atmosféru francúzskeho kráľovstva. V priebehu pár minút sa tak ocitnete v koži odvážnych rytierov a krásnych princezien.

Nice však nielen len o plážach a potápaní. Typické úzke uličky dýchajú dominantnou francúzskou esenciou na každom kroku. Typickou arómou Francúzska nemusí byť len zvodný parfém. Prímorský vzduch sa tu vo vzájomnej súhre premiešava s vôňou čerstvo upečeného pečiva. Stačí si už len domyslieť výber dobrých francúzskych vín a zrejúcich syrov či morských plodov, čerstvých rýb a kvetov z mnohých trhov.

Po dostatočnom nasýtení sa nočnými prechádzkami ulíc Starého mesta si pre vás Nice pripravilo mnoho historických a kultúrnych pamiatok. Medzi tie najznámejšie patrí Matisse Musseum a Picasso Museum. Ak však chcete vidieť Nice naozaj ako na plátne jedného zo slávnych maliarov, najlepšieho si ho užijete zo zámockého kopca. Zbadáte námestie Place Rossetti s veľkou fontánou a impozantnou katedrálou Sainte-Réparate ‒ pohľad, bez ktorého Nice neopustí žiaden turista.

Pre každého nadšenca umenia je ako stvorený hotel Negresco, v ktorom akoby zastal čas. Jeho starobylé múry imponujú nesmrteľnosť francúzskeho mestečka a turistov vyživujú autenticitou mesta Nice. V tomto hoteli svojho času čerpali inšpiráciu napríklad speváci Beatles alebo zakladateľ kubizmu Pablo Picasso. Ak by ste popri obdivovaní hotela dostali chuť na chutnú zmrzlinu, ste na správnom mieste. V Glacier Fenocchio máte na výber až zo 70 príchutí tejto ľadovej pochúťky.

Reštaurácie, vinárne, kaviarne, bufety a bary. Do Nice sa chodí preto, aby ste si oddýchli a ochutnali všetko z domáceho prostredia. Na každom kroku stretnete nielen miesta oddychu a chutí, ale aj maliarov, ktorí vám vyhotovia karikatúry alebo pouličných hudobníkov vlniacich sa v rytme typických jazzových tónov. V Nice sa navyše každoročne koná aj svetoznámy Nice Jazz Festival. Hudbou to len začína ‒ výstavy moderného umenia, múzeá a galérie sa denne hemžia turistami i miestnymi, ktorí obdivujú európsku a svetovú tvorbu. Parky, námestia, promenády alebo nekonečné bulváre s obchodíkmi od výmyslu sveta.Táto ideálna lokalita v sebe spája more Azúrového pobrežia a prívetivé uličky s bohatou kultúrou a históriou. Tunajší prístav by tiež nemal chýbať vo vašom výletnom denníku. Dnes už v ňom kotvia len súkromné jachty a menšie lode miestnych rybárov, ale občas do prístavu zavíta aj jedna z majestátnych plachetníc Stredozemného mora.  Najkrajšia prímorská lokalita na svete láka na krásu mesta a pokoj pláží. Galérie a múzeá potešia umelecké duše a romantikov, ktorí sa chcú vydať po stopách známych umelcov. Nice je teda ideálnym oddychom pre všetkých prieskumníkov a plážových povaľačov v jednom.