Začnite vyhľadávať

hore

Navštívte mesto, v ktorom sa písali dejiny

Norimberg je jedno z najimpozantnejších miest v Nemecku a turisti z celého sveta ho milujú pre jeho rozprávkový stredoveký vzhľad, chutnú bavorskú kuchyňu či pestré aktivity pre všetky vekové skupiny.

Mesto je známe svojimi tradičnými pivami a pivnicami, či svojimi vianočnými trhmi, ktoré patria k tým najstarším a najčarovnejším na svete. Ak sa chystáte  navštíviť Norimberg, pripravte sa na dlhý zoznam historických pamiatok a aktivít, či už v meste alebo jeho okolí. Jedným z najobľúbenejších zastávok je jednoznačne norimbergský hrad, ktorý sa týči na kopci nad mestom. Dá sa k nemu dostať pešo alebo lanovkou a všetkým svojim návštevníkom ponúka nádherné panoramatické výhľady na mesto. Hrad bol postavený v 11. storočí a slúžil ako kráľovský palác, aj ako pevnosť. Dnes je hrad otvorený pre verejnosť a turisti tu môžu obdivovať mnoho historických artefaktov a interaktívnych exponátov.

Historické pamiatky však týmto ani zďaleka nekončia. Určite by ste si nemali nechať ujsť ani Egidienkirche – gotický kostol z 14. storočia, Námestie Maxima Svätého či kostol Panny Márie, ktorý obklopujú prekrásne záhrady. 

Ak je vám názov mesta povedomý, určite ste sa už niekedy stretli so slovným spojením norimbergský proces. Tribunál, ktorý mal za cieľ potrestať vojnové zločiny spáchané počas 2. svetovej vojny, prebiehal práve v tomto meste. Norimberg bol totiž kedysi centrom nacistickej moci a dodnes tam stoja budovy, ktoré boli svedkami vzostupu fašizmu.Aj preto sú pre mesto typické múzeá venované tejto tematike – Židovské múzeum Norimberg, Muzeum Memorium Nürnberg, Dokumentačné centrum Berghof.

Norimberg je však známy aj tým, že ide o jedno z najzachovalejších stredovekých centier v Európe, a musíme podotknúť, že aj najchutnejších. Turisti si tu radi pochutnávajú na kulinárskych špecialitách, akými sú slávna Norimberská klobása, miestne pivo a dezerty, ako Lebkuchen a Marzipan.

Poteší vás tu však aj jedinečné Múzeum hračiek, planetárium, akvárium, Zoo, Múzeum moderného umenia, miestne trhovisko, symfonický orchester a iné skvelé atrakcie, ktoré naplnia váš výlet jedinečnými zážitkami.

Poďte sa aj vy pozrieť do malebného Norimbergu a užite si výlet plný nemeckej hostórie.

Letenky od 190 €