Začnite vyhľadávať

hore

Severské mesto svetla

Oslo je obklopené úchvatným fjordom a zasadené do nádhernej prírody, hôr i mora. Napriek malému počtu obyvateľov prekypuje životom a očarí každého cestovateľa.

Karl Johans gate je hlavný a najdrahší bulvár mesta, ktorý obklopujú tie najvychytenejšie štvrte. Ponúka množstvo obchodov, reštaurácií a kaviarní, v jeho blízkosti sa navyše nachádza Nórska parlamentná budova či kráľovský palác.

The Thief hotel sa nachádza v luxusnej štvrti Aker Brygge. Ceny za ubytovanie sú síce astronomické, no ich Thief Roof Bar je otvorený pre verejnosť a ponúka krásne výhľady na mesto.

Na okraji mesta sa nachádza Holmenkollen, ktorý ponúka nádherný výhľad na Oslofjord a okolité hory. Je tiež domovom najstaršej lyžiarskej skokanskej súťaže na svete. Vstupné na prehliadku múzea a skokanskej veže je platené. Historická pevnosť Akershus sa nachádza v blízkosti centra mesta, bola postavená v stredoveku a je dodnes používaná vojenskými jednotkami. Okrem nádherného výhľadu ponúka aj prehliadku múzea a expozícií o histórii Nórska. Polostrov Bygdøy je domovom niekoľkých múzeí a galérií, vrátane Nórskeho národopisného múzea, Vikingského múzea a Kon-Tiki múzea. Nachádza sa tu aj niekoľko nádherných pláží, kde si môžete užiť slnko a morský šum.  Vigeland Park je jeden z najväčších parkov so sochami na svete a je domovom viac ako 200 sôch a reliéfov od nórskeho sochára Gustava Vigelanda. Park je otvorený pre verejnosť a vstup je zdarma.

Chcete aj vy zažiť atmosféru metropoly Škandinávie? Kúpte si letenku a zažite toto severské mesto na vlastnej koži.

Letenky od 219 €