Začnite vyhľadávať

hore

Ottawa

Okúste krásy Kanady cez jej hlavné mesto.

Kráľovský výber panovníčky Viktórie priznal Ottawe titul hlavného mesta Kanady. Je mestom, ktoré spája anglofónnu a frakofónnu časť krajiny a zároveň rozdeľuje dve provincie ‒ Ontario a Quebec. Stačí prejsť po moste cez rieku a všetky informačné tabule v angličtine sa zrazu zmenia na francúzske.


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Ottawe dominuje Parlamentný vrch. Štýl historických budov pripomína gotiku, hoci v čase gotických stavieb sa v Ottawe premávali Indiáni. Nájdete tu historické budovy Dolnej komory parlamentu a kanadský senát. 19. a 20. storočie zanechalo na architektúre svoj typický podpis klenieb a masívnych stropov. Nie nadarmo je Ottawa vyhľadávaným miestom pre nadšencov histórie.

Oázu v centre metropoly si najlepšie vychutnáte prechádzkou alebo pomalou jazdou na bicykli.

Kanál Rideau, ktorý tečie popri námestí, patrí aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. V lete je vyhľadávanou atrakciou a v zime sa stáva najväčším klziskom pod otvoreným nebom na svete.

Po prechádzke pomedzi zlatistý lesk vežičiek a striech katedrál a kostolov si doprajte oddych a ochutnávku domácej gastronómie. Legendárny javorový sirup, ale aj sušené a údené mäso z bizónov, lososov a ďalších druhov rýb. Na poriadne hladných tradicionalistov čakajú stánky plné hot-dogov s karamelizovanou cibuľou alebo sladko-kyslou uhorkovou omáčkou.

Medzi najobľúbenejšie pochúťky patrí aj kanadské “národné jedlo” poutine: hranolky s kúskami syra zaliate omáčkou z mäsového vývaru. Pochutnáte si však aj na lahodnom hovädzom steaku medium rare alebo na čerstvom lososovi či halibutovi na grile s maslom. Stret kultúr sa teda v kanadskom prostredí odzrkadľuje aj v jedálnom lístku.

Kanadská krajina poteší všetkých romantikov. Nekonečné premeny krajiny od Atlantiku po pobrežie Pacifiku, štíty vrchov a rozbúrené vody rieky Niagara. Staviteľské umenie, krásy jazier a lesov. Zážitok, ktorý bude ideálnym pre zamilované páry, dobrodružné rodiny alebo prieskumníkov.  Tridsiatka múzeí, takmer päťdesiat galérií divadiel, nočné kluby pre kozmopolitný život v noci, dobré jedlo pre všetkých, pamiatky zo zoznamu UNESCO, ohromujúca architektúra v uliciach Ottawy, festivaly, kultúrne aktivity a atrakcie všetkého druhu.

Zažite Kanadu a jej hlavné mesto letecky z Košíc a užite si sever Ameriky naplno.