Začnite vyhľadávať

hore

Srdce Európy či mesto lásky?

Zaleťte si na miesto, kde sa aj obyčajná prechádzka mestom môže zmeniť na najromantickejšiu chvíľu vášho života. Spoznajte Paríž a cíťte sa ako v rozprávke.

Kozmopolitné hlavné mesto Francúzska sa už od pradávna považuje za jedno z najkrajších miest v Európe a s istotou povedané aj na svete. V jeho strede (Zona 1) žije viac ako 2 milióny obyvateľov a v ostatných častiach ďalších takmer 10 miliónov. Svojou rozlohou patrí medzi najväčšie európske mestá a už stáročia si svojou krásou podmaňuje ľudí z celého sveta. Paríž túži byť videný, počutý, chytený, ochutnaný a hlavne precítený. Nádherná európska metropola si získa každého. Spoznajte Francúzsko priamo v jeho srdci tam, kde sa písala história a najromantickejšie príbehy všetkých čias.

Paríž má mnoho prezývok a všetky mu bezpochýb patria. Mesto lásky, jedla, módy, umenia, mesto zábavy a mnoho ďalších. Spoznajte všetky kúty Paríža. Zaleťte si tam z Košíc len s jedným prestupom!

V Paríži sa nachádzajú pamiatky azda zo všetkých architektonických slohov. Okrem Eiffelovej veže, Víťazného oblúku a galérie Louvre je tu tiež supermoderná štvrť La Défense, plná mrakodrapov a supermoderných stavieb. Tu stojí aj najznámejšia moderná stavba v Paríži – Grande Arche, postavená v roku 1989 k 200. výročiu Francúzskej revolúcie. Každoročne najnavštevovanejšou atrakciou v Paríži nie je Eiffelova veža, akoby si mnohí mysleli, je ňou Disneyland. Svet rozprávok, ktorý je snom nielen detí, ale aj dospelých. Doprajte svojim deťom zážitok, na ktorý nikdy nezabudnú alebo doprajte sebe návrat v čase, kedy sa budete cítiť opäť ako deti.

Ak je vaším snom spoznať Paríž z každej strany, je nutné vyhradiť si na jeho prehliadku viac dní. Paríž je jednoducho synonymum skvelého jedla, kultúry, módy a architektúry. Hoci najrušnejším obdobím je leto, mesto akoby sa menilo s ročnými obdobiami. A aj keď si už myslíte, že Paríž dobre poznáte, vždy nájdete niečo nové. Mestské časti sa menia, staré reštaurujú, nové budujú. Vždy sa niekde objaví nejaký nový bar, reštaurácia, pekáreň, galéria… Za veľkolepými palácmi a bulvármi sa ukrývajú tiché nádvoria a záhrady, za historickou fasádou budou zas objavíte remeselné dielne či významné inštitúcie.

Naštudujte si o Paríži pred jeho návštevou čo najviac, aby vás na mieste nič neprekvapilo a po príchode domov ste nebanovali, že ste niečo nestihli. Paríž je ideálne miesto pre romantický výlet, rodinnú dovolenku, výlet s priateľmi, ale aj miesto na oslavu či rozlúčku so slobodou. Aký bude váš dôvod pre jeho návštevu?

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži!

Letenky od 189 €