Začnite vyhľadávať

hore

Polárny kruh na dosah ruky

Reykjavík nie je len mestom horúcich sopiek a mrazivého ľadu. Je miestom, ktoré vytvorili vyvreté horniny a obklopili zelené pastviny. Sopečná činnosť dala Islandu jedinečný reliéf a hory, ktoré nemajú obdobu. Púť za dobrodružnou exotikou začína práve tu.

Rozhľad na mesto, rieku Elliðaár či jazero Elliðavatn si vychutnáte z presklenej gule Perlan. Stojí na šiestich zásobníkoch teplej vody a je v nej reštaurácia, kaviareň a múzeum islandských povestí. Skutočná krása Reykjavíku však na vás čaká v prírodnom múzeu Árbæjarsafn.

Cestujte do najsevernejšieho mesta na svete!

Architektonické skvosty minulosti uchoval Reykjavík netradične. Školy, drevené domy, sušiarne rýb, dielne, radnicu alebo historickú kuchyňu si nebudete prezerať len z fotografií a kníh. Čaká vás výlet do histórie vďaka umelo vytvorenej tradičnej dedine, v ktorej nechýbajú ani dedinčania v typických kostýmoch a prehliadka postupného vývoja mesta až do dnešnej podoby.

Mesto má čo ponúknuť nielen milovníkom histórie, ale aj kultúry a umenia. Bary, puby a kaviarne vynikajú rôznorodou hudbou. Diskotékových klubov je v Reykjavíku niekoľko: B5, Danske Bar, Dolly, Lebowski bar. Vybrať si môžete aj podľa hudobných štýlov: od tanečnej hudby a hip-hopu, cez živé koncerty až po komerčný pop.

Po skvelej hudbe odtancujte rovno do Grillmarkadurinn či Fiskamarkadurinn na výborne špeciality z rýb. Alebo, ak dávate prednosť hamburgerom, skúste sa na chvíľu vžiť do kože mladých Islanďanov, ktorí si číz vychutnajú v pube Hamborgarabullan. Atmosféra pubu a chutné jedlo vám doprajú gastronomický zážitok domácich obyvateľov. Ak ho chcete ešte vylepšiť, objednajte si k burgru Coctail sauce, obľúbenú omáčku, ktorú nájdete takmer všade. A na dobrodruhov tu čakajú kúpele Geysir area, kde vás určite poctia ukážkou varenia vajíčok v horúcom prameni a pečenia chleba v zemi.

Na Islande akoby ste ani neboli, ak ste si nedopriali chvíľu v termálnom prameni. Geotermálne spa s liečivými účinkami nájdete priamo v meste. Napríklad Blue Lagoon vás očarí výhľadom, ktorý nedokáže lepšie vystihnúť Island: nádherný modrý odtieň vody, slnečné lúče spoza mrakov a kopcov a okolo vás iba čierne lávové kúpele. Tajomná príroda vás v tomto momente uchváti natoľko, že si môžete začať pripravovať trip do národného parku Þingvellir, kde je nielen najväčšie jazero celého ostrova, ale aj miesto stretu dvoch kontinentálnych tektonických dosiek ‒ euroázijskej a severoamerickej.

Strmé skaly, široké údolia, pláže a vodopády. Island je krajinou, ktorá vás nechce nechať ani na chvíľu na pokoji a pozýva na prieskum. Vžite sa do kože Vikingov a plavte sa napríklad loďou Viking sushi tour. Dozviete sa od kapitána o skalných previsoch a vtáctve, ktoré ho obýva a po ukážke lovu rýb, hviezdic a mušlí si stačí prisadnúť k stolíku so sójovou omáčkou a wasabi, aby ste s pohárom vína v ruke ochutnali morské menu.

Nekonečné zážitky ostrovného Islandu spoznáte letecky z Košíc. Pripravte sa na atypickú exkurziu do srdca prírody.

Letenky od 289 €