Začnite vyhľadávať

hore

Sao Paulo

Samba, futbal a brigadeiro

Hovorí sa, že Sao Paulo je mesto ako žiadne iné. Má v sebe dynamiku a mnohé pozoruhodné rysy, vďaka ktorým sa stáva takmer nezameniteľným z akoukoľvek inou metropolou. Rozmanitý mix kultúr, architektúry aj gastronómie, či pestrá paleta umenia a kultúry – takéto je Sao Paulo a také ho milujú všetci, ktorí mali tú možnosť ho navštíviť.

V meste žije viac ako 12 miliónov obyvateľov s rôznym kultúrnym aj etnickým pozadím. Aj keď pôsobí mesto dojmom betónovej džungle, nájdete tam aj veľa zelene. Obľúbeným miestom na oddych je napríklad Park Ibiraquera, ktorý ponúka rozsiahle trávnaté plochy , jazerá a krásne záhrady, aké by ste uprostred brazílskeho veľkomesta určite nečakali. 

Okrem tohto kontrastu je známe aj svojou bohatou gastronomickou scénou, ktorú tvoria kuchyne z celého sveta. Miestnou špecialitou je “feijoada” (fazuľová polievka s mäsom), alebo dezert “brigadeiro” (varené salko s kakaom obalené v kúskoch čokolády). Okrem týchto dobrôt tam nájdete aj najlepšiu pistáciovú zmrzlinu, akú ste kedy jedli. Ochutnať lokálnu kuchyňu môžete pri potulkách mestom vo dne aj v noci. Sao Paulo totiž nikdy nespí a každú (aj tú nočnú) hodinu ponúka zaujímavý program pre domácich aj turistov. Nechajte sa pohltiť horúčkou brazílskej noci a vyrazte do trendy nočných klubov alebo zamierte priamo na sambodróm a zažite strhujúcu show vlniacich sa tanečníc v rytme samby a žiare reflektorov.

Brazílske karnevaly sú bezpochyby jednou z najočakávanejších akcií v krajine a priťahujú na seba pozornosť celého sveta. Táto show je gigantickou párty pod holým nebom, kde sa nešetrí flitrami, perím, čelenkami či divokými farbami. Karneval sa koná vo februári, kedy v Brazílii vrcholí leto, a odohráva sa práve na spomínanom sambodróme, teda dlhom betónovom tanečnom parkete lemovanom tribúnou, na ktorom sa predstavujú jednotlivé súperiace tanečné školy samby. Nesmú chýbať ani alegorické vozy, bubny či burcovanie nadšených divákov.

Okrem karnevalu žije Brazília aj futbalom. Konkrétne v Sao Paulo nájdete  Múzeum futbalu vybavené modernou technológiou či jeden z najväčších štadiónov na svete – Estádio do Morumbi, preto ak ste fanúšikom tohto športu, určite by ste nemali tieto miesta pri návšteve  mesta vynechať. A aby ste o nič neprišli, nezabudnite ani na najstarší mrakodrap v Južnej Amerike – Martinelli.

Ak túžite navštíviť destináciu, ktorá je “iná” ako ostatné, určite si kúpte letenky práve do brazílskeho Pao Paula. Z Košíc si tam môžete zaletieť so Swiss Air Lines s 1 prestupom v Zürichu a zažiť Latinskú Ameriku na vlastnej koži.