Začnite vyhľadávať

hore

Mesto, v ktorom cestujete v čase

Kórea je krajina obklopená morom a prekrásna scenéria Diamantových hôr z nej vytvára exotické miesto, ktoré ponúka svojim návštevníkom oveľa viac – predovšetkým úchvatné mesto Soul.

Soul je destinácia, ktorá na prvý pohľad upúta svojou ultramodernosťou kráčajúcou ruka v ruke so starým kultúrnym dedičstvom. Mrakodrapy, pyšne sa vypínajúce nad starobylými palácmi či staré tradičné domy zdieľajúce priestory s butikovými kaviarňami – aj takto vyzerajú nové trendy, ktoré v sebe zahŕňajú staré tradície a aktualizujú ich moderným spôsobom. Soul je fascinujúce miesto, v ktorom by ste sa nemali ponáhľať. Neviete kde začať? Ste na správnom mieste!

Spoznajte hlavné mesto Kórejskej republiky, ktoré s rozlohou 605 km² a vyše 20 miliónmi obyvateľov patrí medzi najväčšie mestá na svete.

V Soule sa môžete cítiť bezpečne, zaraďuje sa totiž k mestám s najnižšou kriminalitou na svete. Vybrať sa na potulky, preto môžete kedykoľvek sa vám zachce. Množstvo starobylých pamiatok nájdete na severe mesta, ktoré je od jeho južnej časti oddelené riekou Hangang. Vyzdvihnite si mapu v turistickom centre a vychutnajte si pohľad na staré domy hanok. 

Aj prekrásne paláce sú dominantou mesta. Gyeongbokgung je jedným zo štyroch hlavných palácov a turistom ponúka prekrásnu starobylú architektúru. Je postavený z dreva a zdobený typickými ornamentami. Vynechať by ste nemali zmenu stráže, ktorá vytvára pre turistov zaujímavé divadlo. Prechádzku po upravených záhradách si zamilujete, obzvlášť ak sa na výlet vyberiete v jari. Budete mať totiž možnosť pokochať sa krásnymi japonskými čerešňami – sakurami.

V Soule sa stretnete so zastúpením veľkých svetových náboženstiev, ktoré tvorí budhizmus, konfucionizmus, ale aj kresťanstvo. Aj napriek pluralitným svetom je priateľskosť domácich obyvateľov to, čím sú vo svete známi. Stretnúť ich môžete v čajovniach, ktoré nájdete na každom rohu, no nebudete ani hladní. Typické jedlo – miska s ryžou, zelenina, ryba a polievka, určite stojí za ochutnanie. Pre “konzervatívnych” turistov je v ponuke aj európska kuchyňa.  Ak vás náš krátky exkurz do kozmopolitného sveta Soulu oslovil, nezabudnite ešte na jednu dôležitú vec. Prispôsobte sa na chvíľku kultúre svojich hostiteľov a slušne sa ázijsky pri pozdrave “ukloňte” .

Letenky od 579 €