Začnite vyhľadávať

hore

Sevilla

Viva la vida, Sevilla!  

Ako ste milovníkom tepla, vyberte sa do Sevilly. Po Madride, Barcelone a Valencii je Sevilla, ležiaca v srdci Andalúzie, štvrtým najväčším mestom Španielska. Leží vo vnútrozemí a v lete sa teplota vzduchu môže vyšplhať cez 40 stupňov. Jej návštevu si radšej naplánujte na chladnejšie mesiace. Ideálny čas jej návštevy je od októbra do mája, o čom svedčia aj momentálne akciové letenky. 

Prečo navštíviť Sevillu?  

Na Španielsku si zamilujete jeho rôznorodosť a prístup k životu. Sevilla je miesto plné kontrastov. Na jednej strane máte nádherné historické námestie, na ktoré sa nebudete vedieť vynadívať a na strane druhej máte modernú architektúru, ktorá vám vyrazí dych. Krajšie a väčšie námestie ste určite nikde v Európe nevideli. Námestie Plaza de España má impozantnú rozlohu, na ktoré by sa zmestilo 5 futbalových ihrísk. Prechádzku po námestí odporúčame začať hlavnou promenádou, pri ktorej sú sústredené všetky historické budovy so 48 výklenkami a lavičkami. Tie predstavujú jednotlivé španielske provincie s ich historickými momentami. 

Funfact – na tomto prekrásnom historickom námestí sa natáčalo aj niekoľko filmov. Nemôžeme opomenúť Star Wars: Epizóda II či snímku Diktátor, v ktorom si zahral Sacha Baron Cohen. 

Prechádzkou po meste určite natrafíte na Las Setas de Sevilla – Divoké huby Sevilly. Uprostred historických budov a starých uličiek sa týči netradičná, ale veľkolepá skulptúra architekta Jürgena Mayer-Hermanna, s ohromujúcimi rozmermi 150 x 70 metrov a výškou 26 metrov. Inštalácia je zložená z 8-tisíc kúskov dreva a je spojená oceľou a lepidlom. Vďaka terasám na druhom a treťom poschodí si môžete vychutnať dokonalé výhľady na Sevillu a jej okolie.  

Pri prechádzke Sevillou nevynechajte Parque de Maria Luisa – obrovský park, kde sa v letných mesiacoch viete schladiť v tieni bujnej vegetácie, pri fontáne či prírodnom jazierku. Pôvodne bol tento park súčasťou záhrad barokového paláca San Telmo zo 16. storočia.  

Pre milovníkov Game of Thrones tu máme jednu chuťovku. Ak radi navštevujete filmové miesta, nevynechajte Real Alcázar de Seviila, ktorá je najstaršou kráľovskou stavbou v Európe a stále je využívaná kráľovskou rodinou. Na tomto mieste sa natáčali aj scény z obľúbeného seriálu Game of Thrones, konkrétne Dorne a Water Gardens.  

Sevilla je pulzujúce mesto, v ktorom sa snúbi pokojná atmosféra s vášnivým Flamencom. Tento tanec plný emócií má v meste aj vlastný festival – Tablao Flamenco, kedy vás v uličkách ohromí nenapodobiteľný zvuk španielskej gitary a flamenca. Ak chcete lepšie spoznať španielsku kultúru, tento flamenco festival plný emócií a vášni vás chytí za srdce.  

Hasta mañana, teplo, siesty, kávičky a churros! Ak navštívite Španielsko a odídete bez toho, aby ste ochutnali túto legendárnu pochúťku, ako by ste v Španielsku ani neboli. Po obhliadke mesta určite budete potrebovať dobiť energiu. Malé útulné kaviarničky v historických uličkách, ktoré obklopujú divé pomarančovníky vás očaria. Dávajte si pozor, aby ste túto energiu nezbierali v čase siesty, ktorú Sevillčania striktne dodržiavajú.  

Zo srdca Andalúzie je možné vydať sa aj do ďalších miest, ktoré sú od nej vzdialené len pár hodín, napríklad Malaga, Granada, Ronda či Cordoba. 

Odpočiňte si od hektického života a zaleťte si do španielskej Sevilly s prestupom vo Viedni a zažite španielsku energiu na vlastnej koži.