Začnite vyhľadávať

hore

Navštívte severskú krásku, do ktorej sa zamilujete na prvý pohľad.

Štokholm, hlavné a súčasne najväčšie mesto Švédska, sa vyznačuje svojou vysokou životnou úrovňou, moderným vzhľadom mesta, kontroverznej móde v uliciach a svetoznámym nočným klubom. Objavujte aj vy krásy severu a leťte z Košíc do Štokholmu za skvelé akciové ceny.

 

Pri počte 1,3 milióna obyvateľov vôbec nejde o krajinu “škandinávskych” blonďákov a chladných severanov. V súčasnej dobe tu objavíte národy a rasy z celého sveta a na každom kroku počujete iný jazyk. Preto sú štokholmské párty také známe po celom svete. Turisti s obľubou navštevujú mesto pre neopakovateľné čaro a veľké množstvo ľudí sa tu po svojej “turistickej” návšteve vrátilo a žije tu dodnes.

Bezpochyby patrí Štokholm medzi tie najkrajšie hlavné mesta na svete. Keď ho raz navštívite, pochopíte, prečo o ňom píšeme ako o severskej kráske.

Svoje pomenovanie – Benátky severu, dostal Štokholm oprávnene. Centrum mesta sa totiž rozprestiera na štrnástich ostrovoch, vode a parkoch. Presnejšie povedané, centrum leží na brehu jazera Mälaren. Mesto je poprepájané veľkým množstvom mostov, no pohybovať sa dá aj pomocou trajektov. Staré mesto (Gamla Stan) predstavuje kompaktné bludisko s prekrásne vydláždenými uličkami. Štukové múry červených, oranžových a vanilkových domov sa týčia priamo nad nekonečnými obchodmi so suvenírmi, kým koruny Kráľovského paláca ožarujú celý ostrov. Len kúsok ďalej sa nachádza radnica Börshuset, kde sa každoročne schádzajú najväčšie mozgy a osobnosti sveta, aby boli udelené Nobelové ceny.

Štokholm je čarovný, plný zaujímavých budov, miest a ľudí. Každý pohľad na mesto vás dostane a vy si začnete priať, aby ste v tomto okúzľujúcom meste mohli byť dlhšie. Teraz si svoj sen môžete splniť. Spiatočné letenky z Košíc do Štokholmu len s jedným krátkym prestupom vo Varšave.

Cestujte! Spoznávajte svet! Život je krásny a svet veľký. Začať môžete hneď teraz.

 

Letenky od 147 €