Začnite vyhľadávať

hore

Tokio

Celý svet na jednom mieste

Megalomanské veľkomesto, ktorého chute sú známe po celej planéte. Spoznajte a ochutnajte mesto zázrakov – Tokio.

Hlavné mesto Japonska má neopakovateľnú atmosféru. Enormne konzumný svet sa tu stretáva s tichším svetom japonských tradícií, kde je možné naozaj všetko. Pre niekoho až hekticky šialené, pre iných dokonale zosynchronizované.

V Tokiu sa rozhodne nudiť nebudete. Na každom rohu objavíte iný svet. Niekedy sa vám oplatí len tak blúdiť a objavovať nepoznané.

Tokio je jedno z najmodernejších na svete, a to aj napriek tomu, že bolo v minulosti takmer dvakrát zrovnané so zemou. Dnes tu jazdia extrémne čisté vlaky metra s presnosťou na sekundu, stojí tu druhá najvyššia budova sveta, tokijská oblasť Ginza patrí k vôbec najdrahším miestam sveta.

Tokio je prosperujúce, nekonečné, preľudnené a pritom plné energie. Mesto mrakodrapov, futuristických stavieb, nepochopiteľných podnikov a obrovských nákupných stredísk má aj svoju bohatú históriu. Tá je ukrytá v nádherný pamiatkach, zelených parkoch, jedinečnej gastronómii, ale predovšetkým v tajomnom kúzle, ktorým láka davy turistov. Je to miesto, ktoré treba vidieť na vlastné oči.

Tokio je naozaj bohaté. Zájdite si na tradičné japonské kúpele Asakusa Kannon Sentō či do najdôležitejších náboženských chrámov Asakusa-Jinja, Fukagawa Fudō-Dō. Tokio je známe tým, že v jednom meste objavíte takmer celý svet. Nie len zložením obyvateľstva, ale predovšetkým zaujímavosťami. Čo by to bolo za japonské mesto bez zábavných parkov? Celosvetovo najúspešnejší park Tokyo Disney Resort je v Tokiu rozdelený na Tokyo Disneyland a Tokyo DisneySea. Adrenalínoví nadšenci zas ocenia Kōrakuen Amusement Park.

Tokio a celé Japonsko je známe svojou špecifickou gastronómiou. Málokto je však pri svojej prvej návšteve Japonska pripravený na tak širokú rôznorodosť tradičných jedál, ktoré sú v japonských reštauráciách ponúkané. Aj trhoviská sú známe svojou obrovskou ponukou. Na trhovisku Tsukiji Central Fish Market nájdete  naozaj všetko, čo žije v mori. Na japonskú gastronómiu a kulinárske zážitky určite nikdy nezabudnete.

Tokio nie je obyčajné ázijské mesto. Zaleťte si tam a presvedčte sa sami. Z Košíc teraz môžete letieť do Japonska za skvelé akciové ceny leteniek pohodlne a lacno. Ak plánujete zostať v Japonsku kratšie ako 90 dní, tak víza nepotrebujete, ale je vhodné mať pri sebe adresu hotela, rodiny alebo priateľa, ktorého plánujete navštíviť, môžu sa vás na to pýtať pri vstupe do Japonska. Víza na dlhodobý pobyt treba vybaviť najlepšie dopredu alebo už v rámci tejto 90 dennej lehoty na miestnom imigračnom úrade. Riešením predĺženia 90 dennej maximálnej lehoty bez vízovej povinnosti môže byť aj krátkodobý pobyt v zahraničí. Aj napriek tomu odporúčame, overiť si potrebné formality pred cestou na japonských zastupiteľských úradoch.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.