Začnite vyhľadávať

hore

Toronto

Mesto, kde sa Amerika stretáva so zvyškom sveta

Kanadská divočina obklopená majestátnymi horami, dokonalými jazerami a riekami, mestá plné milých a priateľských ľudí z rôznych kútov sveta a neopakovateľná atmosféra počas celého roka, taká je krajina javorového listu.

Toronto je hlavné mesto provincie Ontario a ide pomerne o “mladé” mesto, ktoré láka turistov a cestovateľov ukážkovými panorámami plnými mrakodrapov a dokonalej prírody. Toronto má svoje čaro a zimy sú tu naozaj zimami. Veľké zelené plochy v meste sú počas zimných mesiacov zasnežené a mesto sa tak stáva čarovnou zimnou, ba priam rozprávkovou krajinou.

Kanada, druhá najväčšia krajina sveta, je snom veľkého množstva cestovateľov a dobrodruhov.

Počas vášho výletu sa v Toronte isto nudiť nebudete. V okolí mesta nájdete veľa príležitostí na prechádzky do hôr či k jazerám. Centrum je taktiež pripravené na nápor turistov, a preto je od apríla do septembra na programe množstvo festivalov rôzneho druhu a zamerania.  Ak hľadáte zábavu, tak potom 25 kilometrov severne od centra mesta za rozprestiera najväčší zábavný park Canada’s Wonderland s viac než 200 atrakciami.

Toto mesto má aj jeden unikát – najdlhšiu ulicu na svete. Je to slávna Yonge Street, ktorá prechádza centrom mesta, aby za jeho hranicami pokračovala ešte takmer tisícpäťsto kilometrov ako cesta. Kanada a Toronto je známe svojou láskou k hokeju. Tú je cítiť na každom kroku a hlavne v každom pube či reštaurácii. Na už spomínanej Yonge Street nájdete slávnu Hokejovú sieň slávy, do ktorej sa dostali aj štyri osobnosti so slovenskými koreňmi.

V Toronte sa okrem iného skrýva aj najkrajšie divadlo na svete – Elgin a Divadlo zimnej záhrady predstavuje v skutočnosti dve divadlá nad sebou, čím sa vytvoril fenomén dvojposchodového divadla.

V prípade, že chcete zažiť pravý kanadský zážitok, odporúčame vám spraviť si hodinový online kurz vodičský preukaz na loď, rybársky lístok zakúpiť v miestnom “OBI” a už vám nič nebráni pustiť sa do jedného z dobrodružstiev na kanadských jazerách. A teraz pozor! Občania SR môžu do Kanady cestovať bez víz. Od 10.11.2016 Kanada zaviedla pre návštevníkov prichádzajúcich do krajiny lietadlom povinnosť tzv. predcestovnej elektronickej autorizácie (eTA). Autorizácia eTA je povinná aj v prípade leteckých tranzitov cez Kanadu. Nie je však povinná pre návštevníkov prichádzajúcich do Kanady autom/loďou/vlakom. Poplatok za eTA autorizáciu je 7 CAD a platnosť je 5 rokov.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za dobrodružstvom.