Začnite vyhľadávať

hore

Z Košíc do grandióznej Viedne

Podľa mnohých rebríčkov je Viedeň jedno z najlepších miest pre život. Niet sa čomu diviť, táto rakúska metropola ponúkne každému návštevníkovi niečo, čo si určite obľúbi.

Mesto snov alebo mesto hudby, aj takéto prívlastky zaslúžene patria Viedni, krásnej dunajskej bašte, hlavnému a zároveň najväčšiemu mestu v Rakúsku. Táto rakúska dáma je vnímaná ako bývalé pôsobisko najvýznamnejších svetových osobností, od Beethovena cez Sigmunda Freuda až po Mozarta. Odteraz je toto centrum kultúry a histórie dostupné letecky priamo z Košíc vďaka leteckej spoločnosti Austrian Airlines. Pracovná cesta do Rakúska či rýchly výlet za zábavou už nie je žiaden problém.

Spoznajte históriu a kultúru krajiny, ktorej sme boli kedysi súčasťou. Leťte z Košíc priamo do Viedne!

 

História Viedne siaha až do počiatkov ríše Keltov, ktorí sa tu usadili 500 rokov pred Kristom. Zo všetkých strán na vás dýchajú dejiny či už z čias Rímskej, alebo Habsburskej ríše. Za návštevu určite stojí svetoznámy zámok Schönbrunn, ktorý je najnavštevovanejšou turistickou atrakciou Viedne. Patrí mu náležité miesto v zozname svetového dedičstva UNESCO, za čo vďačí aj svojmu kolosálnemu palácovému komplexu. Pri návšteve vás ohúria honosné kráľovské záhrady, mnohými prirovnávané k Versailleským záhradám v Paríži. Pri kúpe akciových leteniek si určite pridajte Schönbrunn do vášho zoznamu “must see” destinácií.

Pri prechádzke centrom sa nechajte zlákať čarom Dómu sv. Štefana, nazývaným “srdce Viedne”. Južná veža s výškou viac ako 130 metrov sa stala symbolom rakúskeho hlavného mesta a môžete ju nájsť takmer na každej viedenskej pohľadnici.

Pre milovníkov zábavy ponúka Viedeň niečo, čo by ste na Slovensku hľadali márne. Jeden z najnavštevovanejších a najstarších zábavných parkov v Európe – Prater. Pre návštevníkov ponúka rozmanité atrakcie, ako napríklad húsenkové dráhy, bludiská, rozprávkové vláčiky či dokonca jeden z najvyšších retiazkových kolotočov na svete. Zaleťte si z Košíc priamo do centra zábavy a vzrušenia! Prater je ideálnym miestom pre zábavu s partiou, ale aj výlety s rodinou.

Viedeň vám ponúka naozaj veľa: históriu, kultúru, umenie a, samozrejme, aj priestor na zábavu a oddych, čo z nej robí ideálnu turistickú destináciu. Viac o Viedni sa dočítate TU. Z Košíc je odteraz Viedeň je dostupnejšia ako kedykoľvek predtým. Nezabúdajte! Z Košíc do Viedne môžete letieť so spoločnosťou Austrian Airlines rýchlo a pohodlne. Letenky do Viedne si môžete zakúpiť kedykoľvek.

Letisko Košice môže byť aj vaším štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza!

 

 

 

 

Letenky od 62 €