Začnite vyhľadávať

hore

Vroclav

Vroclav – poľské Benátky, do ktorých sa navždy zamilujete

Vroclav by mal byť jednoznačne na zozname každého vášnivého cestovateľa. Ak ste ho ešte nenavštívili, určite sa máte na čo tešiť. Čaká na vás totiž jedna kuriozita za druhou.


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Toto mesto pripomína mnohým turistom Benátky. Leží totiž na 12 ostrovoch, ktoré sú popretkávané desiatkami mostov. Jedným z najznámejších je most Tumski, inak nazývaný most milencov, ktorý je ozdobený stovkami zámkov, ktoré tam zanechali zaľúbené páry pri prechádzke mestom.

Jedno z najkrajších a najstarších miest v Poľsku vás očarí svojou historickou atmosférou a jedinečnými kuriozitami.

Srdcom Vroclavu je hlavné námestie, ktorému kraľuje gotická radnica z 13. storočia.  Nemusíte ísť ďaleko a kroky vás zavedú priamo na Soľné námestie vyzdobené štýlovými domčekmi, ktoré vám svojimi pestrými farbami vyrazia dych. Toto miesto plné pouličných umelcov, kaviarní, kvetov a reštaurácií vo vás určite zanechá len tie najpríjemnejšie dojmy. Ďalšou dominantou mesta je multimediálna fontána, ktorá je jednou z najväčších v Európe. Odporúčame vám vyhľadať si na internete, ktoré dni sa vo fontáne premietajú rôzne animácie či filmy a prežiť tak magickú hudobno-svetelnú šou, na ktorú určite len tak nezabudnete.

Fontána však nie je ani zďaleka jedinou dychberúcou atrakciou. Počuli ste už o Hydropolise? Je to jedno z najlepších interaktívnych vzdelávacích centier súčasnosti. Nájdete v ňom multimediálne hry a technológie, fascinujúce inštalácie, dotykové obrazovky, ktoré vám predstavia vodný živel tak, ako ste ho ešte nevideli. Neďaleko Hydropolisu sa nachádza ďalšia kuriozita – Afrikárium. Toto spojenie oceanária a afrického ekosystému patrí medzi 7 divov zoologického sveta. Okrem 19 bazénov plných farebných rýb môžete pri prechádzke 18-metrovým tunelom pozorovať aj napríklad žraloky z Mozambického zálivu či oceánske korytnačky.

Po dni plnom vzdelávania sa môžete zabaviť napríklad prostredníctvom aplikácie „Go Wroclaw Krasnale”. Ide o staršiu verziu súčasného Pokemon Go, v ktorej hľadáte figuríny trpaslíkov, ktorí sú roztrúsení po celom meste. Títo trpaslíci sú jednou z najtypickejších prvkov starodávneho mesta. Pri ich hľadaní možno natrafíte aj na sochu Nawa. Táto oceľová vlna, ktorou môžete prejsť, je vďačným objektom vášnivých fotografov. Po celom dni nie je nič lepšie ako sadnúť si na nejakú chutnú dobrotu. Ak budete prechádzať pri pekárni s niečím, čo bude vyzerať ako plnené šišky určite spozornite. Naskytla sa vám práve možnosť ochutnať poľské paczki, to najchutnejšie z dezertov, čo Vroclav ponúka. Večer sa určite neukladajte spať, ale vydajte sa do ulíc. Nastavte si v navigácii „ulica Ruska 46” a o zábavu máte postarané. Nemusíte sa obávať, že ju nenájdete či prehliadnete. Svietiace neónové nápisy na budovách vás navedú na správnu cestu. Nájdete tu plno famóznych barov a pouličného umenia. Ak však hľadáte niečo naozaj originálne, odporúčame vám navštíviť bar Klubogaleria Szajba, ktorého steny zdobia napríklad aj svietiaci gumoví medvedíkovia. A to sa nevidí len tak hocikde! Či už navštívite Vroclav kvôli vzdelaniu alebo zábave, určite neodídete sklamaní.