Začnite vyhľadávať

hore

Washington D.C.

Letenky od 569 €

Zaži svoj americký sen

Hlavné mesto Spojených štátov amerických si zaslúži miesto aj u nás, pretože Washington je jednou z destinácií, do ktorej si viete z Košíc zaletieť rýchlo, jednoducho a pohodlne len s jedným prestupom. Objavte krásy mesta, v ktorom nežijú len najmocnejší muži sveta.

Mesto dostalo svoje pomenovanie podľa Georgea Washingtona, vojnového vodcu Americkej revolúcie a prvého prezidenta Spojených štátov. Na jeho počesť bol postavený aj jeden z najpôsobivejších monumentov v meste, oslňujúci Washingtonov pamätník, ktorý by ste nemali minúť. Mohutný obelisk je vysoký až 169 metrov a dovidieť naň môžete z takmer všetkých častí mesta.

Zaleťte si z Košíc do Washingtonu len s jedným prestupom. Spoznajte mesto, v ktorom sa formovala história.

Washington má jednu zvláštnosť, a to tú, že na jeho území nenájdeme mrakodrapy, ktoré sú v iných mestách USA typické. Pýtate sa prečo? Washington zakazuje stavbu akejkoľvek budovy, ktorá by bola vyššia než budova slávnej Kapitoly, kde sídli Kongres.

Aj keď je Amerika mladá krajina a jej dejiny sa začali tvoriť len od 15.-16. storočia, za tých niekoľko desaťročí si toho zažila naozaj veľa, o čom svedčí aj množstvo pamiatok a zaujímavých historických budov. K tým najpôsobivejším by sme okrem spomínaného Washingtonovho pamätníka mohli zaradiť slávny Lincolnov pamätník, kde po prvýkrát odzneli nezabudnuteľné slová “I Have a Dream”, ktoré vyslovil Martin Luther King, Jeffersonov pamätník, Kapitol Spojených štátov amerických a, samozrejme, Biely Dom, sídlo prezidenta USA, a jeden zo symbolov Washingtonov.

Amerika bola odjakživa symbolom slobody a voľnosti. Washington tak, ako ostatné americké veľkomestá, očaril už ľudí z celého sveta. Amerika sa ako slobodná zem stala útočiskom mnohých, ktorí sa rozhodli preplaviť Atlantický oceán a začať nový život. Slávny americký sen chcel a stále chce na vlastnej koži ochutnať množstvo ľudí. Niet sa čomu čudovať. Je to očarujúca krajina splnených snov, medzinárodných priateľstiev, vychýrených umelcov, nádherných pamiatok a celosvetovej gastronómie.

Multikultúrna spoločnosť sa najviac odráža v kuchyni, kde môžete na jednej ulici ochutnať etiópsku, afgánsku či dokonca jamajskú kuchyňu. Mesto priam dýcha turistickým ruchom, históriou aj rušným veľkomestským životom. Vo Washingtone sa každý deň koná nejaké podujatie a v hlavnej sezóne je ich dokonca niekoľko. Každý si tu nájde to svoje. Stačí len nabrať odvahu a vycestovať do sveta.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.

Letenky od 569 €