Začnite vyhľadávať

hore

Mesto, ktoré očarí v každom ročnom období

 

Ženevu poznáme z filmov, seriálov alebo televíznych správ. Vedeli by ste však povedať, čím sa líši od iných veľkomiest, aké sú jej špecifiká, či aké historické momenty sú s ňou spojené? Ak nie, poďte si o nej niečo prečítať a možno zistíte, že ste opomenuli jedno z najkrajších miest v Európe.

 

Švajčiarsko je multikultúrna krajiny a má dlhú tradíciu politickej a vojnovej neutrality. Má niekoľko úradných jazykov a sídlia v nej viaceré medzinárodné organizácie. Jednou z najvýznamnejších je OSN, ktorú nájdete priamo v Ženeve.  V blízkom okolí mesta tiež nájdete Európsku organizáciu pre jadrový výskum – CERN. Určite ste o nej počuli v populárnom seriáli Teória veľkého tresku či v rôznych hollywoodskych filmoch. 

CERN-om sa však zoznam ženevských predností nekončí. Vedeli ste, kde sa nachádza najväčšie alpské jazero? Uhádli ste správne! Ženevské jazero leží na hraniciach s Francúzskom, no ak by ste si predstavovali trblietavú hladinu odrážajúcu alpské končiare, boli by ste na omyle. Jazero leží v obklopení luxusných hotelov a vytvára čarovnú alpskú atmosféru v rušnom centre mesta. Nachádza sa na ňom aj známy, často fotografovaný gejzír, ktorý strieka do výšky 140 m a slúži aj ako skvelý orientačný bod pre turistov. Na jeho brehu tiež nájdete sochu cisárovnej Sissi, ktorá je pripomienkou jej úmrtia. Ďalším turistickým spotom je Most Mont Blanc.  Názov dostal po najvyššom vrchu Álp a v peknom počasí na jeho vrchol aj naozaj dovidíte.

Nedá sa, samozrejme, nespomenúť, že Švajčiarsko je úzko spojené s tradičným a vysoko kvalitným hodinárstvom. V Ženeve ho reprezentujú veľké kvetinové hodiny, ktoré vám určite vyčaria úsmev na tvári. Kvety sa menia podľa sezóny a je ich tam niekoľko tisíc kusov.

Za zmienku určite stojí aj ikonická zlomená stolička, ktorá stojí pri Paláci národov. Sprvu sa môže zdať, že ide o moderné umelecké dielo, ktoré má prilákať turistov, pravdou je, že má oveľa hlbší význam. Drevená stolička na 3 nohách je symbolom protestu proti nášľapným mínam a dokazuje, že Ženeva je skutočne mestom mieru, stojacim proti vojne a násiliu.

Presvedčili sme vás, aby ste sa tam vydali aj vy? Z Košíc si tam môžete zaletieť spoločnosťou Austrian Airlines alebo Swiss (od marca 2024) so skvelým prestupom vo Viedni alebo v Zürichu.

 

Letenky od 137 €