Začnite vyhľadávať

hore

Švajčiarske “Little big city”

Nádherná krajina, ktorá si žije svojím uzavretým životom, má dlhodobú tradíciu politickej a vojenskej neutrality. Navštívte jej krásne miesta, ktoré sa nevyznačujú len svojim bohatstvom, fungujúcim systémom, ale aj nádhernou okolitou prírodou!

 

Zaleťte si z Košíc napríklad do švajčiarskeho Zürichu, najväčšieho mesta tejto okúzľujúcej krajiny! Svojou veľkosťou a počtom obyvateľov síce nemôže konkurovať veľkomestám ako Berlín, Amsterdam, Budapešť či dokonca aj Praha, no hospodárskym významom však určite áno. Je známe aj ako mesto bankárov a luxusných áut. Nájdete tu nádherné parky, pešiu zónu, ktorá vás prevedie celým centrom až k Zürišskému jazeru (zvanému aj Obersee). Plavbou po tomto jazere zažijete nezabudnuteľný zážitok s výhľadom na Alpy. Preplavíte sa okolo známej výrobne čokolády Lindt, objavíte nečakané parkoviská pre lode alebo sa vám naskytne nádherný pohľad na typické švajčiarske domčeky stojace po brehoch jazera. V srdci Starého mesta objavíte kostol sv. Petra, ktorý ukrýva hodiny s najväčším ciferníkom v Európe.

Spoznajte krajinu čokolády, syru a majestátnych hôr! Do Zürichu môžete teraz letieť priamym letom z Košíc s leteckou spoločnosťou SWISS.

Švajčiarsko je úchvatná, fungujúca krajina, z ktorej by si mali brať príklad mnohí. Má rozvinutú cestnú aj železničnú dopravnú sieť a cesty sú známe svojou kvalitou, a to nielen diaľnice, ale aj regionálne cesty nižších kategórií. Pravidelné autobusové spojenie je snáď do každej alpskej dedinky. Cesty vedú nielen po častých mostoch, ale najmä cez mnohé tunely, ktorých je snáď najviac v celej Európe. Preto odporúčame, si okrem samotného Zürichu, obzrieť aj iné miesta a prepraviť sa napríklad až do Ženevy.

4 úradné jazyky, infraštruktúra na najvyššej úrovni, technologický pokrok, environmentálne cítenie, vysoká životná úroveň a mnoho ďalších plusov má táto malá krajina, ktorá predbehla množstvo iných pokrokových štátov. Švajčiarsko sa okrem iného pýši aj najkrajšou horou sveta, Matterhornom, ktorý ohromuje horolezcov, turistov, fotografov… už dlhé roky. Slovenskí občania môžu vstupovať na pôdu Švajčiarska len s OP alebo cestovným pasom platným minimánlne 6 mesiacov od predpokladaného ukončenia pobytu.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži!

Letenky od 169 €