Letisko Košice

Základné informácie

Letisko Košice otvára brány do sveta z východného Slovenska a poskytuje dovolenkárom rozmanitú ponuku destinácií na spoznávanie, no taktiež možnosť cestovať za prácou do mnohých európskych či svetových metropol.

Letisko Košice (IATA kód: KSC), je medzinárodné letisko v Košiciach známe aj ako Košice Barca. Nachádza sa v mestskej časti Barca, približne 6 kilometrov od centra Košíc. Je druhé najväčšie letisko na Slovensku, a to v počte prepravených pasažierov ročne, rovnako aj v počte pravidelných letov. Rozloha letiska je 3,5 km2 a celková plocha terminálu je 4 456 m2. Letisko v Košiciach otvorilo svoje brány pre cestujúcich v roku 1955, keď začala lietať pravidelná linka do Prahy, ktorá je dodnes v prevádzke.

Letisko má jeden terminál a celkový počet odbavovacích prepážok je osem. Najväčšími lietadlami schopnými pristáť na košickom letisku sú Boeing 767 a Airbus A300.

Letisko Košice ponúka všetko, čo na štandardnom európskom letisku môžete požadovať: kaviarne, reštauráciu, Travel Value & Duty Free obchod, biznis salónik, predaj leteniek, parkovisko, autopožičovne. Máme výbornú správu aj pre tých, ktorí plánujú nechať svoje auto na parkovisku pred letiskom počas celého výletu – dlhodobé parkovanie na letisku bolo zlacnené až o 40%.

 

Za obdobie január – september 2016 privítali na letisku Košice viac než 346 000 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast až o 5,5%. Počet leteckých vzletov a pristátí vzrástol o 14% na 7 375. Za tento nárast vďačí letisko najmä novým leteckým partnerom, a to poľskému LOT-u a tureckému Turkish Airlines, ktorí spustili tento rok linky do Varšavy, respektíve Istanbulu. Zabudnúť ale nesmieme ani na stálych partnerov – České Aerolínie, WizzAir a Austrian Airlines.  Kapacita košického letiska je 700 000 cestujúcich ročne, tisíc osôb za hodinu.

 

Adresa: Letisko Košice 040 17 Barca, Košice

Webová stránka: http://www.airportkosice.sk/

Facebook: https://goo.gl/O5Crgg

Instagram: https://www.instagram.com/airportkosice/

var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;