Letisko Košice

Základné informácie

Letisko Košice otvára brány do sveta z východného Slovenska a poskytuje dovolenkárom rozmanitú ponuku destinácií na spoznávanie, no taktiež možnosť cestovať za prácou do mnohých európskych či svetových metropol.

Letisko Košice (IATA kód: KSC), je medzinárodné letisko v Košiciach známe aj ako Košice Barca. Nachádza sa v mestskej časti Barca, približne 6 kilometrov od centra Košíc. Je druhé najväčšie letisko na Slovensku, a to v počte prepravených pasažierov ročne, rovnako aj v počte pravidelných letov. Rozloha letiska je 3,5 km2 a celková plocha terminálu je 4 456 m2. Letisko v Košiciach otvorilo svoje brány pre cestujúcich v roku 1955, keď začala lietať pravidelná linka do Prahy, ktorá je dodnes v prevádzke.

Letisko má jeden terminál a celkový počet odbavovacích prepážok je osem. Najväčšími lietadlami schopnými pristáť na košickom letisku sú Boeing 767 a Airbus A300.

Za obdobie január až november 2018 na letisku Košice vybavili cez 500 000 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 11,1%. Počet leteckých pohybov (teda vzletov a pristátí) vzrástol o 44,1 % na 13 335. Počas letnej sezóny 2018 bolo z/na letisko Košice vypravených spolu 591 charterových letov z/do 19 destinácií v 10 krajinách.

V rámci zimného letového poriadku prevádzkujú pravidelné linky na letisku Košice tieto letecké spoločnosti:

Austrian AirlinesViedeň (11x týždenne)
České AerolíniePraha (15x týždenne), Bratislava (6x týždenne)
Poľské Aerolínie LOTVaršava (8x týždenne)
Wizz AirLondýn Luton (7x týždenne)
Turkish AirlinesIstanbul (4x týždenne)
EurowingsDüsseldorf (4x týždenne), Mníchov (2x týždenne)

 

Adresa: Letisko Košice 040 17 Barca, Košice

Webová stránka: http://www.airportkosice.sk/

Facebook: https://goo.gl/O5Crgg

Instagram: https://www.instagram.com/airportkosice/

var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;