Začnite vyhľadávať

hore

10 tipov, ako nájsť tú najlacnejšiu letenku

Ako a kde hľadať lacné letenky? Na internete nájdete množstvo návodov, ako lietať po svete za pár drobných, prípadne, ako si nájsť letenku tak, aby ste sa nepreplatili. Niektoré tipy sú dobre známe, ako napríklad využívať vyhľadávače leteniek či akciové ponuky, iné môžu byť prekvapením aj pre skúseného cestovateľa. Či už v tom plávate ako rybka v mori, alebo si váš prvý let iba plánujete, nezaškodí prečítať si zopár tipov, ktoré vám pomôžu ušetriť pri kúpe letenky nemalé peniaze.

 

1.Krok číslo jedna je premyslieť si, akú sumu ste ochotní za letenku zaplatiť. Je dôležité ujasniť si, či je vaša cieľová destinácia Anglicko alebo Mexiko. 

 

2. Spravte si prehľad cien prostredníctvom vyhľadávačov leteniek. Áno, staré známe vyhľadávače. Nájdite si však taký, ktorý vám vyhovuje najviac. Nie všetky majú totiž rovnaké funkcie a algoritmus, preto by ste mali vyberať podľa toho, ktorý z nich je vášim potrebám prispôsobený najviac. Najznámejšie sú napríklad kiwi, Pelikán, eSky, Skyscanner, eDreams, Google flights atď.

 

3. Ak ste otvorení viacerým destináciám, neorientujte sa pri vyhľadávaní na špecifický dátum či miesto, ale radšej si nastavte (ak to vyhľadávač ponúka) možnosť “everywhere” a “flexible on dates”. Takto dostanete najpestrejšiu ponuku za navýhodnejšie ceny.

 

4. Sledujte cenové grafy, prípadne si overte adekvátnosť ceny letenky na stránkach ako airhint.com. Vďaka týmto porovnávačom zistíte, či nie je aktuálna cena letenky privysoká a či sa oplatí počkať na lepšiu ponuku.

 

5. Nastavte si notifikácie, ktoré vás upozornia na zmenu ceny letenky do vybranej destinácie a pozorujte jej vývoj. Ak bude stúpať, počkajte si na akciu, ak sa meniť dlhšie nebude, čakať pravdepodobne nebude mať zmysel.

 

6. Sledujte soc. siete. Na Facebooku či Instagrame je mnoho profilov, ktoré sledujú akciové letenky za vás. Začnite ich sledovať a možno medzi akciami vyskočí aj vaša vysnívaná destinácia.

 

7. Znížte svoje očakávania na minimum – ak chcete cestovať lacno, obzerajte sa po nízkonákladových leteckých spoločnostiach, pri ktorých budete musieť opomenúť niektoré štandardné služby, no zato vás prepravia do cieľa bezpečne a za malý peniaz.

 

8. Zvážte trvanie vašej cesty. Nemá zmysel kupovať letenku na týždeň do destinácie, ktorú dokážete obísť za 3 dni. Aj keď je cena výhodnejšia. Zvážte, koľko miniete počas dní, ktoré tam strávite navyše, a zistite, či sa vám letenka ozaj oplatí.

 

9. Hľadajte na stránkach leteckých spoločností a v režime inkognito.

 

10. Skúste kombinovať letenky. Žiaľ, niekedy sa stane, že vám to priamou linkou do vašej destinácie neletí, prípadne je cena letenky extrémne vysoká, V tom prípade skúste skombinovať 2 priame lety za akciové ceny. Budete síce musieť prestúpiť, no za predĺženie cesty dostanete odmenu v podobe ušetrených peňazí, ktoré viete v cieľovej destinácie využiť oveľa lepšie.

 

Poznali ste už všetky tieto tipy, alebo boli pre vás niektoré novinkou? Skúste ich pri najbližšom plánovaní dovolenky uplatniť v praxi a zistite, ktorý z nich vám ušetrí najviac eur.