Začnite vyhľadávať

hore

Ako sa nestratiť hneď po pristátí na letisku

Je veľa možností, ako sa dostať z a na letisko v danej krajine. No nie každý má prehľad a nie každý ovláda domáci jazyk, aby sa dorozumel a nechal si poradiť. Preto vám poradíme my, aby sa začiatok vašej cesty obišiel bez ťažkostí a problémov.

Letisko Košice

Aj keď je Letisko Košice umiestnené relatívne blízko od centra, transfér je potrebný. Jednou z možností, ktorú môžete využiť na transfér z letiska Košice je využitie MHD. Autobus č. 23 premáva v pravidelných intervaloch (každú hodinu od 05:10 do 22:10). Celý rozpis odchodov nájdete tu.

Ďalšia možnosť ako sa prepraviť z letiska Košice do centra mesta, je využitie taxi služby.

AIRTAXI je oficiálnym partnerom letiska, ktorý ponúka pohodlné a bezpečné transfery. Disponujú plne klimatizovanými prémiovými vozidlami značky Škoda Superb. Cena dopravy z letiska do centra mesta je 18 €. S vozidlom Mercedez Benz Vito vedia cestujúcim poskytnúť aj prepravu osôb v počte 8+1 s príručnou batožinou alebo s veľkou batožinou 5+1. Cena dopravy z letiska do centra mesta je 30 €.

AIRTAXI sa o svoje vozidlá stará a udržiava ich v maximálnej čistote, vďaka čomu vám zabezpečia komfortnú a pohodlnú cestu. Dispečerky vám ochotne poradia a pripravia vozidlo na presný dátum a čas. Taxi si viete objednať priamo pred hotel alebo pred terminál nášho letiska. Samozrejmosťou sú pozorní vodiči, ktorí vám pomôžu s batožinou a odprevadia vás k odletovej časti.

Kontakt: airtaxi@air-taxi.sk; +421 940 645 645

 

Letisko Londýn – Luton

Letenky do Londýna v súčasnosti nájdete za skvelé ceny. No nie vždy je letenka a transport z letiska Londýn Luton rovnako lacný. V niektorých prípadoch je preprava z letiska aj niekoľkokrát drahšia ako samotná letenka. V tomto prípade, sa však dajú náklady na letenku z Košíc do Londýna a transport z letiska Luton do centra Londýna porovnať.

Lacnejšia, no za to stále kvalitná a pomerne rýchla, možnosť prepravy z Letiska Londýn Luton do centra Londýna je vďaka shuttle busom a vlakom. Priamo z letiska chodí v pravidelných linkách autobus, ktorým sa dostanete na železničnú stanicu – Luton Airport Parkway, z ktorej odchádzajú vlaky na všetky smery. Najbližšie k centru je zastávka St. Pancras International. Z Lutonu sa tam dostanete priamym vlakovým spojením do 20-30 min.

Ak si chcete zachovať komfort a dostať sa do centra čo najrýchlejšie, taxislužby vám ponúknu presne to, čo hľadáte. Tento spôsob dopravy je už tradične najdrahší a cca 45-minútová cesta vyjde na osobu okolo (minimálne) 10 libier pri naplnenom aute. V prípade, že cestujete sami, najlepšie bude, ak si nájdete niekoho, kto cestuje do rovnakého cieľa ako vy a zoberiete si taxi spolu. Za celý taxík zaplatíte od 50 libier.

 

Letisko Viedeň

Viedeň ponúka viacero možností ako sa prepravovať medzi centrom mesta a letiskom.

Tou najekonomickejšou je využitie mestskej hromadnej dopravy. Autobusy premávajú medzi centrom a letiskom od 04:50 do 00:20 v 30-minútových intervaloch (hh:20, hh:50). Cena za jednosmerný lístok je 8 EUR, pre deti 4 EUR (spiatočne 13 EUR a 6,50 EUR). Lístky si viete zakúpiť priamo u vodiča autobusu.

Ďalšou z možností je využitie CAT – City Airport Train – ide o rýchlostný vlak, ktorý vás z letiska prepraví priamo do centra Viedne iba za 16 minút. Tento spoj premáva denne od 05:36 do 23:39 v polhodinových intervaloch. Cena za jednosmerný lístok je 12 EUR, za spiatočný 19 EUR. Pre deti a mládež do 14 rokov je lístok zadarmo. Lístky si viete zakúpiť priamo na letisku v CAT zóne.

V prípade, že máte väčšiu batožinu a nechce sa vám chodiť po autobusoch/vlakoch, využite taxislužbu. V niektorých prípadoch síce zaplatíte aj päťkrát viac, no dopravia vás rýchlo a priamo pred hotel. Taxíky čakajú hneď pred vchodom/východom z letiska.

Viac informácií o transfere z a na letisko – Vienna Airport nájdete tu:

http://www.viennaairport.com/

Letisko Varšava

Vo Varšave môžete využiť ako jedinú možnosť verejného transferu z a na letisko autobusové linky. 5 liniek hromadnej autobusovej dopravy vás prepraví z centra mesta až priamo na letisko. Hľadajte autobusy č. 175, 188, 148, 331 a nočný spoj N32. Lístky si viete zakúpiť v automatoch alebo v ticket officoch.

Samozrejmosťou je taxislužba, ktorá aj tu premáva 24/7, 365 dní v roku.

Viac informácií o transfere z a na letisko – Warsaw Chopin airport nájdete tu:

http://www.lotnisko-chopina.pl/en/public-transport.html

UBER – vynikajúca mobilná aplikácia, ktorá vám uľahčí vaše cestovanie. Funguje už v takmer v každom veľkomeste na svete a ceny za tieto služby sú porovnateľné alebo nižšie ako ceny taxi služieb.

Pre lepší prehľad o možnostiach prepravy z a na letisko (v akejkoľvek krajine), ale aj o preprave po meste vám pomôže stránka www.rome2rio.com, kde si viete jednoducho a ľahko nájsť všetky možnosti spojov, ich odchody a príchody a k tomu príslušnú cenu.

 

 

Niekedy môže byť presun z letiska do centra veľmi komplikovaný, no s našimi radami to bude pre každého hračka.