Začnite vyhľadávať

hore

Ako si správne naplánovať cestu

Správne sa pripraviť na cestu, počnúc jej plánovaním, môže byť pre niekoho veľmi náročné. Prinášame vám niekoľko tipov a rád, na ktoré by ste pri tomto procese nemali zabúdať.

1. Cieľ cesty

Ak budete hovoriť o vašom výlete konkrétne, naberie reálne kontúry. Tak teda kam? Európa? Španielsko? Madrid? Ak sa presne rozhodnete, vaše plánovanie bude jednoduchšie – viete, na čo konkrétne sa zamerať.

2. Dĺžka cesty

Koľko vás vaša cesta bude stáť? To nik nevie! Hlavne nie bez toho, aby ste si určili jej dĺžku. Ak si teda poviete, že idete do Madridu, pridajte “na 5 dní”.

3. Budget

Ak už viete, kam chcete ísť a na ako dlho, musíte vedieť, koľko peňazí budete potrebovať. Myslite na to, že sa budete cítiť pokojnejšie, ak si na svojom výlete budete istí, že máte dostatok peňazí. Nezabudnite na nutné výdavky ako cestovné lístky, ubytovanie, strava, preprava v destinácii, víza, cestovné poistenie, prípadne vakcíny.

Určte si priority. Je pre vašu peňaženku výhodnejšie, ak budete bývať v penziónoch a ušetrené peniaze miniete na iné aktivity? Plánujte.

4. Last-minute ponuky

Sledujte “jedným očkom” aj aktuálne ponuky last-minute. Možno je vaším vysnívaným mestom Madrid, ale ani 10 dňová last-minute ponuka na Hawai v 50 %-nej zľave nemusí byť na zahodenie. Ak ste našli, čo ste hľadali, kúpte si letenky. Je to jednoduchá záležitosť.

5. Ubytovanie

Ubytovanie si vyberte podľa vášho rozpočtu. Ak cestujete na dlhšiu dovolenku, naplánujte si ubytovanie na prvé dni pobytu. Určite si za ten čas nájdete zaujímavé miesto, ktoré môže byť alternatívou na bývanie, a tak sa váš výlet môže premeniť na dobrodružstvo.

6. Aktivity

Pre niekoho podstatné, pre iného nie. Ak musíte mať naplánované aktivity dopredu, nápomocný vám môže byť bedecker, v ktorom iste nájdete rôzne tipy a miesta na trávenie voľného času.

7. Zbaľte sa!

Pri tomto kroku nezabudnite na to, že si nemusíte zbaliť všetko, čo vlastníte. Urobte si zoznam, aby ste na nič nezabudli. Myslite na počasie, naplánované aktivity a pod.

8. Užívajte si svoju vysnívanú dovolenku!

Teraz vám už nič nebráni v tom, aby ste si svoj výlet vychutnávali plnými dúškami, zabudli na stres a ponorili sa do cestovateľskej atmosféry.