Začnite vyhľadávať

hore

Ako si vybrať ubytovanie

Spoznajte silu internetu a nájdite si ubytovanie podľa vašich predstáv. Vďaka portálom ako Booking.com, Hostelworld.com či Hostelbookers.com si viete veľmi rýchlo a jednoducho zabookovať hotel/hostel akejkoľvek kategórie.

Nájdete tu vychýrené niekoľkohviezdičkové hotely, ale aj lacné, no kvalitné medzinárodné hostely. Na všetkých spomínaných portáloch sú prehľadne usporiadané informácie o každom ponúkanom hoteli. Nezabudnite sledovať aj recenzie, v ktorých sa dozviete, ako hotel hodnotia bývalí hostia.

V prípade, že hľadáte ubytovanie mimo hotelov, môžete využiť služby Airbnb.com, kde “domáci” ponúkajú svoje byty, domy, chaty či izby na prenájom. V takomto prípade budete mať k dispozícii okrem izby a kúpeľne aj kuchyňu a iné miestnosti na využívanie.

PRE TÝCH NAJODVÁŽNEJŠÍCH

Najlepší spôsob ako spoznať novú krajinu je odovzdať sa do rúk niekoho domáceho. Vďaka celosvetovej sociálnej sieti Couchsurfing môžete spoznať niekoho priamo z daného mesta. Ide predovšetkým o bezplatné poskytnutie ubytovania, no vo väčšine prípadov vám dotyčný veľmi rád ukáže aj celé mesto, pamiatky, zavedie vás k ešte nie veľmi známym alebo skrytým atrakciám alebo vám dokonca uvarí typické domáce jedlo. Stačí si len vytvoriť profil na www.couchsurfing.com a nadviazať spojenie.

Hľadáte hotel, v ktorom by ste strávili najbližšiu dovolenku? Uľahčite si hľadanie s našimi radami!