Ako si vybrať ubytovanie

Hľadáte hotel, v ktorom by ste strávili najbližšiu dovolenku? Uľahčite si hľadanie s našimi radami!

Spoznajte silu internetu a nájdite si ubytovanie podľa vašich predstáv. Vďaka portálom ako Booking.com, Hostelworld.com či Hostelbookers.com si viete veľmi rýchlo a jednoducho zabookovať hotel/hostel akejkoľvek kategórie.

Nájdete tu vychýrené niekoľkohviezdičkové hotely, ale aj lacné, no kvalitné medzinárodné hostely. Na všetkých spomínaných portáloch sú prehľadne usporiadané informácie o každom ponúkanom hoteli. Nezabudnite sledovať aj recenzie, v ktorých sa dozviete, ako hotel hodnotia bývalí hostia.

V prípade, že hľadáte ubytovanie mimo hotelov, môžete využiť služby Airbnb.com, kde “domáci” ponúkajú svoje byty, domy, chaty či izby na prenájom. V takomto prípade budete mať k dispozícii okrem izby a kúpeľne aj kuchyňu a iné miestnosti na využívanie.

Ako si vybrať ubytovanie

PRE TÝCH NAJODVÁŽNEJŠÍCH

Najlepší spôsob ako spoznať novú krajinu je odovzdať sa do rúk niekoho domáceho. Vďaka celosvetovej sociálnej sieti Couchsurfing  môžete spoznať niekoho priamo z daného mesta. Ide predovšetkým o bezplatné poskytnutie ubytovania, no vo väčšine prípadov vám dotyčný veľmi rád ukáže aj celé mesto, pamiatky, zavedie vás k ešte nie veľmi známym alebo skrytým atrakciám alebo vám dokonca uvarí typické domáce jedlo. Stačí si len vytvoriť profil na www.couchsurfing.com a nadviazať spojenie.