Začnite vyhľadávať

hore

Milujeme City Breaky!

Dvojtýždňová dovolenka v rezorte alebo 2-3 dňový akčný pobyt v zaujímavom meste? Ak sa neviete rozhodnúť, sme tu pre vás! Luxusné dovolenky v rezortoch sú obľúbenou formou oddychu mnohých. My však vieme, že zabaviť sa môžete aj iným, často zaujímavejším spôsobom.

Vydajte sa na cestu za dobrodružstvom, ktorá ponúka hneď niekoľko výhod. Pravdepodobne budete potrebovať len príručnú batožinu, čo znamená, že prejsť cez letisko bude pre vás hračkou, a tak ste jednou nohou vo vašej vysnívanej krajine. Kratšie výlety vám ponúkajú možnosť intenzívnejšie sa ponoriť do kultúry vami zvolenej krajiny, pretože nestrávite hodiny času pri bazéne. Výlet si môžete prispôsobiť svojim potrebám – vyberiete si odlet, ktorý je pre vás najvhodnejší, apartmán alebo hotel, ktorý je presne tam, kde ho chcete mať, naplánujete si najvhodnejšu dĺžku pobytu. Takto zažijete bohatší program za menej peňazí, na rozdiel od dlhých pobytov v rezorte, kde čas trávite zvyčajne na ležadle pri mori. Ušetrené peniaze môžete minúť na ďalšie city breaky, čo znamená, že môžete ísť v priebehu roka na viac dovoleniek za menej peňazí, ako by ste minuli za jednu dovolenku typu all inclusive. Je to výborný spôsob ako tráviť predĺžené víkendy a neminúť si tak dovolenku v práci. Na svojom city break pobyte môžete každý deň jesť v rôznych reštauráciách alebo sa zabaviť v odlišných baroch. Vyskúšate si tak skutočnú rozmanitosť jedál a nápojov. Objavíte tak zákutia miest, na ktoré sa z dovolenkových rezortov nikdy nedostanete. Ak máte domáceho miláčika, krátke dovolenky sú ideálnym riešením aj z pohľadu o ich starostlivosť vašimi kamarátmi či príbuznými.

Aj keď nevýhod je veľmi málo, iste sa nejaké nájdu.

City breaky totiž nie sú určené pre ľudí, ktorí celú dovolenku chcú iba relaxovať. Veľkú časť výletu budete zrejme zaneprázdnení, no aj napriek tomu budete mať o zábavu postarané! Vytvorenie rezervácií je iba na vás, nemáte k dispozícii agentúru, ktorá za vás urobí všetko. A napokon, vaša dovolenka sa vám môže zdať príliš krátka – možno zistíte, že 2-3 dni nie sú dostatočné, čo bude iste znakom, aby ste sa tam kedykoľvek vrátili.

Dlhé prechádzky po pláži a týždeň strávený pri bazéne je niečo, čo má rada väčšina z nás. Ak sa však rozhodnete pre city breaks, dávajte si pozor! Môžu sa pre vás stať návykové…