Začnite vyhľadávať

hore

Parkovanie na letisku Košice

Na letisko Košice sa môžete dostať viacerých spôsobmi – pravidelnou linkou MHD, taxi službou alebo súkromným automobilom. V prípade, že zvažujete príchod na letisko Košice vlastným automobilom, tento článok je určený práve vám.


P1 – určené pre parkovanie vozidiel autopožičovní

P2 – bežné parkovanie, 10 min zdarma

P3 – parkovisko pre dlhodobé parkovanie

ACD – automatický platobný terminál

  • Krátkodobé parkovanie na P1 je spoplatnené od momentu vstupu v sume 5 € za 1. začatú hodinu. Každá ďalšia hodina je spoplatnená v sume 4 €.
  • Ak chcete odprevadiť, privítať alebo odviezť vašich priateľov, rodinu či obchodného partnera, môžete využiť parkovisko P2, na ktorom je parkovanie do 10 minút zdarma, ale iba vtedy, ak parkovací lístok neoznačíte v parkovacom platobnom automate pred uplynutím tejto doby. Cena za 1 hodinu od vstupu na parkovisko (vrátane prvých 10 minút parkovania zadarmo) je 2.50 €
  • Ak cestujete na dovolenku, prípadne na dlhšiu služobnú cestu, môžete využiť ekonomicky výhodné dlhodobé parkovanie na parkovisku P3. Ceny za dlhodobé parkovanie sú uvedené k cenníku. Môžete si ich pozrieť TU.

Rezervačný systém nie je k dispozícii. Parkovacích miest je však dostatok.

Parkovné je možné zaplatiť prostredníctvom dvoch platobných automatov, ktoré sa nachádzajú pred budovou terminálu, a to buď v hotovosti, a použiť pritom mince v nominálnej hodnote 0,10€, 0,20€, 0,50€, 1€ ,2€ a bankovky v nominálnej hodnote 5€, 10€, 20€, 50€ ,€, alebo platobnou kartou, a to aj bezkontaktne.