Začnite vyhľadávať

hore

5 TIPOV Kam na jarné prázdniny z Košíc

Jarné prázdniny sa blížia, už viete, kam sa vyberiete?

Je to skvelá príležitosť zažiť niečo nové, oddýchnuť si alebo sa, dokonca, zohriať pri mori v tomto chladnom zimnom počasí.

Máme pre vás tipy, kam sa vydať s deťmi na jarné prázdniny, počas ktorých si užijete kopec zábavy a nových zážitkov.

1. Miláno

Oslnivé mesto módy, krásy, histórie, luxusu a kvalitných gurmánskych zážitkov. Bienvenuti a Milano – čaká vás Dolce Vita po milánsky. Dominantou je katedrála Il Duomo, nevynechajte hrad Sforza Castle, ktorý sa nachádza uprostred mesta. Počas prechádzky centrom sa zatúlajte až k Porta Ticinese, kde sa vám zjavia románske ruiny. Nechajte sa strhnúť miestnou atmosférou a vychutnávajte si tento jarný citybreak. Priamo z Košíc do Milána len s jedným prestupom vo Viedni – zabookujte si svoje letenky na jarné prázdniny ešte dnes.

2. Londýn

Do Londýna môžete letieť kedykoľvek – vynikajúca destinácia, z ktorej budú vaše deti vo vytŕžení. Ak ste milovníkmi Harryho Pottera, niet o čom. Londýn je miesto, kam sa aspoň raz za život musíte ísť pozrieť. Nevynechajte ani historické pamiatky, ako napríklad: Elizabeth Tower a Big Ben, Westminster Palace, Buckingham Palace – tieto miesta ak neuvidíte, akoby ste v Londýne ani neboli.

Londýn je pre fanúšikov najznámejšieho čarodejníka ako stvorený. Na stanici King’s Cross sa odfotíte na Nástupišti 9 a ¾. Ak chcete vidieť viac, zamierte na severozápad do štvrti Watford. Nájdete tu Warner Bros Studio Tour, kde sú rekvizity zo všetkých filmov. Z tejto prehliadky budete očarení na niekoľko dní.

Hurá do Londýna – z Košíc priamym letom so spoločnosťou Wizz Air na letisko Luton alebo spoločnosťou Ryanair na letisko Stansted.

3. Atény

Žiada sa vám trošku viac slnka a tepla? Zaleťte si z Košíc do Atén. Momentálne sa tam teploty pohybujú od 16 do 20 stupňov. Plávanie v mori bude výzvou, ale zároveň jedinečným zážitkom. Akropola, Chrám Dia Olympského, Aténska národná záhrada a kopec ďalších atrakcií. Atény sú jednoducho na turistov pripravené a neexistuje, aby ste sa v tomto meste nudili.

4. Kodaň

Krása zimnej Škandinávie vás jednoznačne dostane. Z Košíc sa do Dánska dostanete s jedným prestupom vo Viedni. Na užívanie si v tejto metropole potrebujete maximálne tri dni, aby ste videli a zažili všetko dôležité. Nevynechajte sochu malej morskej víly, budovu opery, park Tivoli, Dánsku národnú galériu či Centrum pre rozvoj povedomia o architektúre a, samozrejme, nesmie chýbať Nyhavn promenáda, kde si užijete dobré jedlo a nasajete pravú atmosféru tohto mesta.

5. Varšava

Hlavné mesto Poľska je výborné na prázdninový city break. Ak chcete načerpať energiu, vidieť niečo zaujímavé a cenovo dostupné, odporúčame práve Varšavu. Z Košíc sa do Varšavy dostanete pomerne jednoducho a rýchlo. Letecká spoločnosť LOT prevádzkuje tieto lety 6x týždenne. Vyberte sa objavovať krásy tohto mesta, ktoré vstalo z popola ako Fénix. Kam sa vybrať, čo vidieť a čo ochutnať? Prečítajte si o tom, ako z tohto citybreaku vyťažiť maximum na našom blogu.

 

Akú destináciu si vyberiete pre nezabudnuteľné  jarné prázdniny?