Začnite vyhľadávať

hore

Letcké spoločnosti

LOT Polish Airlines

L

LOT Polish Airlines (Polskie Linie Lotnicze LOT) sú národnou leteckou spoločnosťou Poľska so sídlom v hlavnom meste, Varšave. Aerolínie, ktoré sú vo väčšinovom vlastníctve poľskej vlády, sú členom leteckého zoskupenia Star Alliance. Majú približne 3400 zamestnancov a lietajú do viac než 70 destinácií po celom svete.

LOT po príchode do Košíc 30. marca 2016 otvoril cestujúcim z celého východného Slovenska brány do nových destinácií. Aj keď sa z letiska Košice dostanete priamym letom do Varšavy, tam ešte vaša cesta končiť nemusí. Amsterdam, Frankfurt, Ženeva, Madrid a mnohé ďalšie žiadané destinácie sú práve vďaka poľským destináciám na dosah ruky aj vďaka krátkemu a pohodlnému prestupovaniu vo Varšave, kde LOT ponúka prestupový čas už od 30 minút!

Spoločnosť LOT využíva na svojich letoch jednu z najmladších flotíl v Európe a ako jediný dopravca v regióne využíva na svojich diaľkových letoch Dreamliner (Boeing 787). Ide o momentálne najvyspelejšie lietadlo na svete a určite sa oplatí vyskúšať ho.

Batožinová politika LOT

Pri cestovaní v economy triede máte možnosť vziať si so sebou príručnú batožinu s maximálnou hmotnosťou 8 kg a súčtom všetkých rozmerov najviac 118cm. Pasažieri v business class majú k dispozícii dve tieto batožiny, pričom každá jedna z nich môže vážiť až 9kg.

K tejto príručnej batožine je navyše možné pribaliť si jednu vec osobnej potreby do 2 kg. Môže to byť napríklad notebook, kabát, kabelka alebo predmety s podobnými rozmermi.

V ekonomickej triede má každý cestujúci právo zobrať si so sebou jeden kus odbavovanej batožiny, pričom jej maximálna hmotnosť nesmie presiahnuť 23 kg. Výnimkou sú ale lety do Kanady a USA, pri nich sa táto hranica pri LOT Premium Economy posúva na 2 batožiny do 23 kg.

V business class to je opäť o niečo iné, pasažieri majú nárok na 2 kusy odbavenej batožiny o maximálnej hmotnosti 32 kg. Výnimkou sú opäť zámorské lety, kedy môžu byť tieto batožiny 3.